Społeczeństwo oryginalnych ludzi, trzymających się razem.

Mrok staje się popularny... my jednak zawsze go odczuwaliśmy.


#1 2011-01-01 20:28:19

 somberbloodyday

Nowonarodzony

5240840
Zarejestrowany: 2010-06-01
Posty: 13
Punktów :   

Oczytani mogą się dopisać

Uwielbiam czytać książki o wampirach (prawdziwe dokumenty ze średniowiecza), aniołach (etiopska księga Henocha - może nie mroczna, ale podważa wszystko w co się wierzy).
Znacie lepsze? Może coś podpowiecie?


I said, hey, girl with one eye
Get your filthy fingers out of my pie
I said, hey, girl with one eye
I'll cut your little heart out cause you made me cry

Offline

 

#2 2011-01-01 20:43:36

 Margot

Administrator

21883498
Skąd: Gingerbread Coffin
Zarejestrowany: 2010-04-22
Posty: 384
Punktów :   
WWW

Re: Oczytani mogą się dopisać

Ja raczej w fantastyce siedzę, więc nie wiem czy się przydam. T_T

Pod tą księgę Henocha i dokumenty nie zbyt wiele rzeczy mi podchodzi. Ale może poszukaj sobie czegoś w internecie - np. o wiccy albo zjawiskach nadprzyrodzonych? Widziałam gdzieś kilka niezłych stron, często są na nich i publikacje o wampirach i wilkołakach... Czasem bardzo ciekawe. Szukałaś?

Jakie jeszcze książki lubisz? Może coś znajdziemy

Offline

 

#3 2011-01-01 22:14:20

 Marwoaleth

Spragniona bestia

Skąd: Obojętnie, byle daleko
Zarejestrowany: 2010-12-08
Posty: 91
Punktów :   

Re: Oczytani mogą się dopisać

Jeśli chodzi o książki o wampirach, to ja obracam się w  tytułach takich jak: "Wywiad z wampirem" Anna Rice no i klasyk "Drakula" Brama Stokera. Poza tym, ostatnio czytałam "Młot na czarownice"-świetne!


"Tylko we śnie jesteśmy wolni. Na jawie musimy się śpieszyć."
"Strach prowadzi do gniewu, gniew do nienawiści, nienawiść prowadzi do cierpienia..."

http://pencil-and-paper.blog.onet.pl

Offline

 

#4 2011-01-01 22:22:16

 Margot

Administrator

21883498
Skąd: Gingerbread Coffin
Zarejestrowany: 2010-04-22
Posty: 384
Punktów :   
WWW

Re: Oczytani mogą się dopisać

Rice jest fajna

Z wampirycznych jako takich to wielbię "Hotel Transylvania" Yarbro. To chyba pierwszy tom cyklu Nie jestem pewna jak z dalszymi częściami. Naprawdę fajny klimacik. Warto.

Lubię też Wampiratów, ale to raczej z sentymentu. Typowa literatura młodzieżowa (tyle że przedzmierzchowa)

Obecnie nie tykam żadnych nowych serii z wampirem w środku (i zazwyczaj mhrokiem na okładce). Nie trawię.

Offline

 

#5 2011-01-01 22:50:59

 Cheyenne

Nocny łowca

Skąd: zza siódmego lasu
Zarejestrowany: 2010-08-25
Posty: 155
Punktów :   
WWW

Re: Oczytani mogą się dopisać

Nowe, pozmierzchowe serie wampiryczno/wilkołaczo/anielskie traktuję z lekką pobłażliwością. Niekiedy czytam je sobie, żeby uśmiechnąć się nad powtarzalnością czy naiwnością pewnych motywów i rozwiązań. Jednak liczba i popularność tych książek strasznie mnie męczy. Gdzie się nie odwrócić w księgarni - ze wszystkich stron atakują mnie pseudomhroczne okładki. To irytuje.

Z książek o wampirach polecić mogę 'Pocałunek Śmierci' M. Sedgwicka. Czuć, że to książka przeznaczona raczej dla młodzieży, ale w czasie czytania zęby nie bolą. Ba, powiedziałabym nawet, że czyta się z przujemnością. 'Pocałunek..." to zupełnie inne spojrzenie na temat niż w powieściach zmierzchopodobnych. Może dlatego, że autor jest mężczyzną.


there's a voice leading me to a wasteland

Offline

 

#6 2011-01-01 22:52:49

 Ishtar

Spragniona bestia

Skąd: Vendigroth
Zarejestrowany: 2010-04-22
Posty: 62
Punktów :   

Re: Oczytani mogą się dopisać

od wielu lat dzieła Tolkiena są u mnie nr 1.
"Silmarillion:, chociaż ciężko się czyta, jest dla mnie jak nieskończone źródło inspiracji.


Let the Priests of the Raven of dawn no longer in deadly black, with hoarse note, curse the sons of joy!
Nor his accepted brethren, whom, tyrant, he calls free: lay the bound or build the roof.
Nor pale religious Letchery call that virginity, that wishes but acts not!

Offline

 

#7 2011-01-02 00:29:36

Eldhwen

Nocny łowca

Zarejestrowany: 2011-01-02
Posty: 159
Punktów :   -2 

Re: Oczytani mogą się dopisać

Witam wszystkich z okazji mojego pierwszego posta

Dla mnie również Tolkien jest numerem 1. od jakiejś piątej klasy podstawówki. "Silmarillion" dostałam od rodziców na mikołaja właśnie w piątej klasie i pamiętam, że strasznie nie mogłam się doczekać (no bo oczywiście sama im powiedziałam co mają mi kupić ^^) i dosłownie chłonęłam każde słowo i nie mogłam się oderwać, w sumie do tej pory przeczytałam 8 razy i za każdym razem było równie ciekawie . Uwielbiam też wszelkie science fiction ze Stanisławem Lemem na czele, plus powieści historyczne i (dość rzadko) książki popularnonaukowe z różnych dziedzin, najlepiej z biologii/genetyki. Bardzo lubię też książki dla dzieci, coś w stylu "Narnii", "Piotrusia Pana" itp. Horrorów raczej nie czytam jakoś specjalnie, ale Lovecraft mi się bardzo podobał. Tyle że w pobliskich bibliotekach jest tylko "Zew Cthulhu" -.-

W temacie wampirów zbytnio się nie orientuję, ale wszystkim polecam powieści Andrzeja Pilipiuka (z "Wędrowyczem" na czele! ). Btw czytał ktoś "Nocarza"?

A, no i jeszcze zapomniałam o Sapkowskim, gość jest genialny po prostu!

I jeszcze mam takie małe pytanko; są tu jeszcze jacyś fani Harry'ego Pottera oprócz mnie? ^^


jesteśmy pieprzonymi obrońcami wiary

Offline

 

#8 2011-01-02 01:30:47

 Margot

Administrator

21883498
Skąd: Gingerbread Coffin
Zarejestrowany: 2010-04-22
Posty: 384
Punktów :   
WWW

Re: Oczytani mogą się dopisać

Witamy(w krainie, gdzie obcy zginie )

Fani Pottera? Ja jestem! Na Harrym uczyłam się czytać
No i Wędrowycz - tak, to jest to, co tygryski lubią najbardziej Nawet sobie kupiłam z tej okazji czapusię i zaczynam nosić ją już przy pierwszych śniegach. Bardzo doceniam Pilipiuka jako takiego. Udziela się na forach dla piszących i całkiem mądrze gada. A jak motywuje!

Przedzieram się właśnie przez 2 część Nocarza(jak to idzie, Renegat? Chyba tak) ale brak mi czasu. Tak wiele książek, tak mało czasu, umc, umc.

Muszę się wreszcie zabrać za Lovecrafta, wszyscy polecają...


A swoją drogą, to polecam opowiadania Poego. Trochę ciężkie (język...) ale niesamowite. Ostatnio wyszło nowe wydanie z pięknymi ilustracjami, ale sobie odpuściłam. Mam już takie stare, w dwóch tomach, z cudnie zżółkniętymi kartkami... Mrau. Klimat się wytwarza sam nim przeczytam pierwsze słowo, a potem to już jest tylko lepiej.


Co do Tolkiena się nie wypowiadam. Przez trylogię ledwo przebrnęłam. Może jeszcze nie dorosłam czy coś...

Offline

 

#9 2011-01-02 10:53:51

 Cheyenne

Nocny łowca

Skąd: zza siódmego lasu
Zarejestrowany: 2010-08-25
Posty: 155
Punktów :   
WWW

Re: Oczytani mogą się dopisać

O, skoro wyszliśmy z tematów wampirycznych do ogólnych, to i ja się udzielę.

Tolkien! *-* Mój wzór, mój mistrz. Pisarz, którego cenię sobie najbardziej ze wszystkich. Za kreację świata, język, fabułę i Aragorna

Margot napisał:

Fani Pottera? Ja jestem! Na Harrym uczyłam się czytać

No to witam w klubie Do Harry'ego mam ogromny sentyment i bardzo lubię do niego wracać.

Na Poem ugrzęzłam po kilku opowiadaniach (mam to nowe wydanie, o którym mówiła Margot). Język strasznie ciężki, ale pomysły świetne. Polecam szczególnie dwa teksty: Berenice i Czarny Kot.

Ze współczesnych zagranicznych autorów najbardziej cenię sobie chyba Neila Gaimana, Brandona Sandersona i Stephena Kinga.
Natomiast z polskich...
Jarosław Grzędowicz
M.L.Kossakowska
Jakub Ćwiek
no i Pilipiuk ;D Aż trudno uwierzyć, że jeden człowiek mógł w tak krótkim czasie wydać tyle książek o.O


there's a voice leading me to a wasteland

Offline

 

#10 2011-01-02 12:16:38

 Marwoaleth

Spragniona bestia

Skąd: Obojętnie, byle daleko
Zarejestrowany: 2010-12-08
Posty: 91
Punktów :   

Re: Oczytani mogą się dopisać

Ja też uwielbiam Harry'ego Czytam w każde wakacje.
Co do Tolkiena, jakoś do mnie to nie przemawia. Czytałam, owszem, ale ledwo wycierpiałam ostatni tom...
Lubię serię Waugh Sylvi "Mennynsonowie". Czytał ktoś?
A moim mistrzem jest niezaprzeczalnie George Lucas za stworzenie Gwiezdnych Wojen(najpierw było opowiadanie).
I R.A Salvatore. Lubi jeszcze ktoś science-fiction?


"Tylko we śnie jesteśmy wolni. Na jawie musimy się śpieszyć."
"Strach prowadzi do gniewu, gniew do nienawiści, nienawiść prowadzi do cierpienia..."

http://pencil-and-paper.blog.onet.pl

Offline

 

#11 2011-01-02 12:38:29

Eldhwen

Nocny łowca

Zarejestrowany: 2011-01-02
Posty: 159
Punktów :   -2 

Re: Oczytani mogą się dopisać

Ja lubię, z takich wielkich serii to oczywiście Star Wars i Star Trek, ale to już bardziej temat o filmach Znacie O. S. Carda?


jesteśmy pieprzonymi obrońcami wiary

Offline

 

#12 2011-01-02 12:40:25

 Aurella

Administrator

Skąd: Silent Hill
Zarejestrowany: 2010-03-27
Posty: 58
Punktów :   

Re: Oczytani mogą się dopisać

Ach, dokładnie!
Uwielbiam Tolkiena, chociaż faktycznie ciężko się czyta. "Hobbit-tam i z powrotem" była moją pierwszą jego książką, którą przeczytałam, no i oczywiście się zauroczyłam. Później trylogia "Władca Pierścieni", a potem to już szło i szło.
Czy fanka Harry'ego? OCZYWIŚCIE!
To również były książki, na których uczyłam się czytać. W pierwszej klasie bodajże podstawówki przeczytałam pierwszą cześć...
Zawsze, jak jadę nad morze do hotelu w zimę, tam jest taka milusia świetlica- pochłaniam tam HP w dosłownie 3 dni

"Drakula"- całkiem, całkiem książka.

Ja polecam "Zaklętych" Grahama Mastertona. Och, świetna książka. Super się ją czyta, chodziaż zakończenie mi się zbytnio nie podobało. Od tego autora polecam również "Drapieżców". Ach, cudne książki.

Co do książek "pseudo-wampirzych"...oczywiście, jestem anty. Sięgnęłam raz po pierwszą książkę z cyklu "Domu Nocy". Boże, jaka bajka

Zmierzch -_-'
Chyba nie muszę komentować...


"Levander blue, dilly-dilly,
Levander green,
Here I am king, dilly-dilly,
You shall be Queen"

Offline

 

#13 2011-01-02 13:10:46

 Margot

Administrator

21883498
Skąd: Gingerbread Coffin
Zarejestrowany: 2010-04-22
Posty: 384
Punktów :   
WWW

Re: Oczytani mogą się dopisać

Dostałam ostatnio na mikołajki 3 tomy "Wampirów z Morganwille". Przeczytałam pierwszy rozdział, jestem w stanie przewidzieć jak to się skończy i mam dość. Ktoś chce odkupić ? na opał czy coś...


Co polecacie Kinga? Przeczytałam "Smętarz" i jestem zauroczona, ale w moim empiku są tego dwie półki i nawet nie wiem po co sięgnąć T_T

Offline

 

#14 2011-01-02 13:19:21

 Aurella

Administrator

Skąd: Silent Hill
Zarejestrowany: 2010-03-27
Posty: 58
Punktów :   

Re: Oczytani mogą się dopisać

King jest świetny. Przeczytałam mnóstwo jego książek. Polecam Ci "Lśnienie", "Sklepik z marzeniami", "Podpalaczka", "Talizman", "Łowca snów" i "Wielki marsz". Uwielbiam te książki.


"Levander blue, dilly-dilly,
Levander green,
Here I am king, dilly-dilly,
You shall be Queen"

Offline

 

#15 2011-01-02 13:38:42

 Cheyenne

Nocny łowca

Skąd: zza siódmego lasu
Zarejestrowany: 2010-08-25
Posty: 155
Punktów :   
WWW

Re: Oczytani mogą się dopisać

Oprócz tytułów wymienionych przez Aurellę polecam też "Zieloną Milę", "Misery" i "Christine"


there's a voice leading me to a wasteland

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
gry mmo