Społeczeństwo oryginalnych ludzi, trzymających się razem.

Mrok staje się popularny... my jednak zawsze go odczuwaliśmy.


#16 2011-01-02 13:43:07

 Margot

Administrator

21883498
Skąd: Gingerbread Coffin
Zarejestrowany: 2010-04-22
Posty: 384
Punktów :   
WWW

Re: Oczytani mogą się dopisać

Dzięki Wam Rozejrzę się. Dobrze, że były te święta, bo bym nie wyrobiła finansowo, oj nie.

Offline

 

#17 2011-01-02 13:47:24

 Cheyenne

Nocny łowca

Skąd: zza siódmego lasu
Zarejestrowany: 2010-08-25
Posty: 155
Punktów :   
WWW

Re: Oczytani mogą się dopisać

Hm, myślę, że Kinga można trafić w jakiejś porządnej bibliotece, więc w razie czego da się obejść problem finansowy i zaoszczędzić


there's a voice leading me to a wasteland

Offline

 

#18 2011-01-02 16:17:42

 somberbloodyday

Nowonarodzony

5240840
Zarejestrowany: 2010-06-01
Posty: 13
Punktów :   

Re: Oczytani mogą się dopisać

Przeczytałam większość książek Kinga i najlepsze już wymieniliście. Ze świetnych autorów to Lindqvist jest "przedzmierzchowy". A w jednej z jego książek jest świetny motyw powrotu zmarłych! Chociaż sam tytuł mówi sam za siebie "Powroty zmarłych".

Kiedyś czytalam HP, nawet była jako lektura w którejś klasie podstawówki, ale teraz gustuje nie w magii (chociaż artykuły Wicconów i różne inkantacje mam wypisane na ścianach jako ochronę wilka) a raczej w horrorach ze zmarłymi.

Wspomniany był E.A.Poe. Uważam, że jego opowiadania są świetnie skomplikowane i fantastycznie się kończą. Jego fantazja, a szczególnie lata, w ktorych żył. Cudne.

Jest również świetna stronka, niestety nie pamiętam jej nazwy, mam gdzieś wzakładkach. Ma świetne zdjęcia prawdziwych zjawisk paranormalnych. Zrobiłam kilka rysunków ale nie są nawet trochę realistyczne.

Wspominając klasyków "Drakula" był moim pierwszym horrorem. Póżniej był film i tak się zaczeła "czerń".

A.Rice i jej "Wywiad z W." posiada swój klimat. Dwoistość, z jednej strony historia, jak on się tam nazywał... Louis'a, a z drugiej realistyczny wywiad.

Margot "Hotel Transylwania", zgadzam się jest świetny.

Prosze może macie jakieś stronki?


I said, hey, girl with one eye
Get your filthy fingers out of my pie
I said, hey, girl with one eye
I'll cut your little heart out cause you made me cry

Offline

 

#19 2011-01-02 16:26:24

 Margot

Administrator

21883498
Skąd: Gingerbread Coffin
Zarejestrowany: 2010-04-22
Posty: 384
Punktów :   
WWW

Re: Oczytani mogą się dopisać

Ostatnio spędziłam sporo czasu na forum http://www.paranormalne.pl/index.php?showforum=230. Sporo jest tu rzeczy naprawdę interesujących, mimo że równie dużo internetowych trolli i zdjęć rozmazanych cmentarzy. Sporo wątków warto chociaż przejrzeć, przeczytać podawane linki. Polecam, zwłaszcza jak ktoś poszukuje inspiracji. Ileż tam jest niewykorzystanych pomysłów na opowiadania!

Miałam jeszcze parę fajnych stronek, ale nie zapisałam w zakładkach i nie mogę ich teraz znaleźć.



Co do Kinga - w mojej bibliotece mało, ale wezmę następnym razem dzięki

Offline

 

#20 2011-01-02 19:50:18

Kerozyna

Najemnik

Zarejestrowany: 2010-12-24
Posty: 20
Punktów :   

Re: Oczytani mogą się dopisać

Ja chwilowo czytam cykl o Nocarzu Magdaleny Kozak - bardzo ciekawe podejście do idei wampiryzmu i wszystko w polskich realiach "Nocarz", "Renegat" "Nikt"

Polecam też cykl o Patrolach Łukjanienki. Zupełnie nietypowe podejście do wszelkich Innych, książki po prostu rewelacyjne i cudowne rosyjskie klimaty. "Nocny Patrol". "Dzienny Patrol", "Patrol Zmroku", "Ostatni Patrol", "Oblicze czarnej palmiry"

Bardzo miło czytało mi się "Grzeszne rozkosze" Hamilton, taka mało wymagająca intelektualnie papka, ale chętnie sięgnę po kolejne części cyklu "Uśmiechnięty nieboszczyk", "Cyrk potępieńców", "Kafejka u lunatyków"


This is my right to be ugly, short and fat.

Offline

 

#21 2011-01-02 21:36:44

 Cheyenne

Nocny łowca

Skąd: zza siódmego lasu
Zarejestrowany: 2010-08-25
Posty: 155
Punktów :   
WWW

Re: Oczytani mogą się dopisać

Kerozyna napisał:

Polecam też cykl o Patrolach Łukjanienki. Zupełnie nietypowe podejście do wszelkich Innych, książki po prostu rewelacyjne i cudowne rosyjskie klimaty. "Nocny Patrol". "Dzienny Patrol", "Patrol Zmroku", "Ostatni Patrol", "Oblicze czarnej palmiry"

Siergieja Łukjanienkę bardzo lubię Zgodzę się z tym, że jego podejście jest nieco inne, ale przez to bardziej oryginalne i po prostu ciekawsze. Seria przednia i mogę ją z czystym sumieniem polecić.


there's a voice leading me to a wasteland

Offline

 

#22 2011-01-02 21:40:19

 Margot

Administrator

21883498
Skąd: Gingerbread Coffin
Zarejestrowany: 2010-04-22
Posty: 384
Punktów :   
WWW

Re: Oczytani mogą się dopisać

Co do rosyjskich klimatów(chociaż domyślam się, że tu nie do końca o ten sam klimat chodzi) - czy jest tu jeszcze ktoś, kto kocha Mistrza i Małgorzatę?

Offline

 

#23 2011-01-02 21:51:05

Eldhwen

Nocny łowca

Zarejestrowany: 2011-01-02
Posty: 159
Punktów :   -2 

Re: Oczytani mogą się dopisać

Ja jestem!! Świetna książka, niby 'wyższa' literatura, ale czyta się na prawdę dobrze, wspaniały klimat, a i pośmiać się można . No i Behamoth!


jesteśmy pieprzonymi obrońcami wiary

Offline

 

#24 2011-01-03 15:56:44

 Emily Puppet

Nowonarodzony

Skąd: Wonderland
Zarejestrowany: 2011-01-03
Posty: 41
Punktów :   

Re: Oczytani mogą się dopisać

A czy ktoś zna jakieś książki z akcją w szpitalach psychiatrycznych? Ale nie medyczne....tylko jakieś horrory?


When the raven sit on my latern,
I found a Mystery Theatre,
And remember: Gentleman aren't nice!

Offline

 

#25 2011-01-03 16:52:47

 Margot

Administrator

21883498
Skąd: Gingerbread Coffin
Zarejestrowany: 2010-04-22
Posty: 384
Punktów :   
WWW

Re: Oczytani mogą się dopisać

Przyznam, że też czegoś szukałam o szpitalach (chyba takie zboczenie wszystkich fanów Emilki, co? ). Jak do tej pory nic - z książek. Ciężko. Najbardziej zbliżone jak dla mnie są biografie/wywiady z chorymi psychicznie(albo i nie) seryjnymi mordercami - w swoim czasie trochę tego przerzuciłam na komputerze i nie uważam tego za zmarnowany czas. Daje całkiem ładny obraz choroby psychicznej, schizofrenii i innych takich, chociaż samych szpitali jest tam na lekarstwo.


Ten klimat łatwiejszy jest do określenia za pomocą zdjęć i grafik ( i gier komputerowych - tu jest łatwiej coś znaleźć) i tych jest dużo więcej, niż, powiedzmy, opowiadań.
Ale ktoś może zna coś ciekawego? Jak dla mnie może być to nawet jakiś fajny blog.

Offline

 

#26 2011-01-03 19:20:02

 Aurella

Administrator

Skąd: Silent Hill
Zarejestrowany: 2010-03-27
Posty: 58
Punktów :   

Re: Oczytani mogą się dopisać

Emily Puppet napisał:

A czy ktoś zna jakieś książki z akcją w szpitalach psychiatrycznych? Ale nie medyczne....tylko jakieś horrory?

Hm, pisałam już tutaj o tej książce. "Zaklęci" Grahama Mastertona. Wprawdzie nie dzieje się to w czasie teraźniejszym, szpital psychiatryczny był tam kiedyś...ale klimat chorych ludzi jest aż nad to. Bardzo polecam.


"Levander blue, dilly-dilly,
Levander green,
Here I am king, dilly-dilly,
You shall be Queen"

Offline

 

#27 2011-01-04 14:28:22

 Emily Puppet

Nowonarodzony

Skąd: Wonderland
Zarejestrowany: 2011-01-03
Posty: 41
Punktów :   

Re: Oczytani mogą się dopisać

dzięki przyda się ja osobiście polecam ,,Mechaniczny Anioł''- Cassandra Clare i Staphen King ,,Marzenia i koszmary''


When the raven sit on my latern,
I found a Mystery Theatre,
And remember: Gentleman aren't nice!

Offline

 

#28 2011-01-04 15:24:32

 Bruxist

Moderator

Skąd: Gipsowa Brama, Tarchattan
Zarejestrowany: 2010-12-25
Posty: 107
Punktów :   

Re: Oczytani mogą się dopisać

Cheyenne napisał:

Kerozyna napisał:

Polecam też cykl o Patrolach Łukjanienki. Zupełnie nietypowe podejście do wszelkich Innych, książki po prostu rewelacyjne i cudowne rosyjskie klimaty. "Nocny Patrol". "Dzienny Patrol", "Patrol Zmroku", "Ostatni Patrol", "Oblicze czarnej palmiry"

Siergieja Łukjanienkę bardzo lubię Zgodzę się z tym, że jego podejście jest nieco inne, ale przez to bardziej oryginalne i po prostu ciekawsze. Seria przednia i mogę ją z czystym sumieniem polecić.

W takim razie proponuję jeszcze "Brudnopis" i "Czystopis", o ile jeszcze nie czytałaś. Genialna historia. Swoją drogą, Łukjanienko drwi tam z własnego stereotypu bohatera... po czym go realizuje. W ogóle mam wrażenie, że Łukjanienko najbardziej lubi postacie, które rezygnują z wielkich czynów na rzecz normalności - i to właśnie jest ich wielkim czynem.


IV. Pamiętał będziesz dawne dni Black Sabbath i czcił ich nieświętość w tajemnicy.
X. Nie będziesz spał po nocach, albowiem pił będziesz kawę.
XIII. Nie będziesz wyłączał naszej muzyki na życzenie sąsiada, albowiem błądzi on w mroku.

- z XIII Przykazań Kościoła Tiamat

Offline

 

#29 2011-01-04 15:50:06

 Cheyenne

Nocny łowca

Skąd: zza siódmego lasu
Zarejestrowany: 2010-08-25
Posty: 155
Punktów :   
WWW

Re: Oczytani mogą się dopisać

O, dziękuję bardzo Oba te tytuły często widywałam w księgarniach, ale nie miałam okazj po nie sięgnąć. Kiedy tylko skończę Dzienny Patrol (czytam go po angielsku, a ostatnio niestety trochę brakuje mi na to czasu), chętnie rozejrzę się za Brudnopisem i Czystopisem.

U Łukjanienki podoba mi się wiele rzeczy. Najbardziej chyba cenię sobie w jego książkach to, że z pozoru czarno-biały świat szybko okazuje się pełen szarości.


there's a voice leading me to a wasteland

Offline

 

#30 2011-01-04 18:35:06

 Margot

Administrator

21883498
Skąd: Gingerbread Coffin
Zarejestrowany: 2010-04-22
Posty: 384
Punktów :   
WWW

Re: Oczytani mogą się dopisać

Fajnie, mam koleją rzecz na liście

I podłączam się pod Marzenia i koszmary. Jak ktoś nie czytał - polecam, niektóre (ewidentnie koszmary) robią wrażenie

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa