Społeczeństwo oryginalnych ludzi, trzymających się razem.

Mrok staje się popularny... my jednak zawsze go odczuwaliśmy.


#46 2011-04-30 12:33:24

Eldhwen

Nocny łowca

Zarejestrowany: 2011-01-02
Posty: 159
Punktów :   -2 

Re: Reakcje na "inność".

Oj tam oj tam, Behemotha też by napewno wymieniła, teraz to oni są chyba najpopularniejszym metalowym zespołem w Polsce


jesteśmy pieprzonymi obrońcami wiary

Offline

 

#47 2011-05-01 18:34:54

 Marwoaleth

Spragniona bestia

Skąd: Obojętnie, byle daleko
Zarejestrowany: 2010-12-08
Posty: 91
Punktów :   

Re: Reakcje na "inność".

No tak


"Tylko we śnie jesteśmy wolni. Na jawie musimy się śpieszyć."
"Strach prowadzi do gniewu, gniew do nienawiści, nienawiść prowadzi do cierpienia..."

http://pencil-and-paper.blog.onet.pl

Offline

 

#48 2011-05-02 22:29:21

 Zbłąkini

Jeździec bez głowy

Skąd: Wasteland
Zarejestrowany: 2011-01-16
Posty: 64
Punktów :   
WWW

Re: Reakcje na "inność".

ja miałam taką sytuację. Stoję sobie pod szkołą w czarnych ciuchach, z kostka i w żółtych glanach. No oczywiście <do tego już przywykłam> wszyscy się muszą we mnie wlampiać, moja szkoła znajduję się niedaleko drugiej szkoły - wylęgarni różowych panienek i dresów, więc i takich się sporo znalazlo. śmiechy niby na boku, niby mam nie widzieć Mnie to zawsze śmieszy. Rodzice przyjeżdżający po swoje dzieci odprowadzają mnie wzrokiem. I jakoś w moją stronę szedł paroletni chłopczyk z mamą i przechodzą kolo mnie a chłopczyk patrzy mi się na glany ale idzie dzielnie, tuż za mną ciągnie mamę za rekę, staje plecami do mnie i lekko odwraca głowę i patrzy się z takim strachem na te <dosyć oczojebne> glany, święcie przekonany, że go nie widzę. Postał tak pare minut i mama go zabrała. Lubię dzieci więc ta sytuacja była dla mnie urocza, miałam zaciesz na mordzie do końca dnia


Who's breathing? Who's breathing?!? Oh it's just me...

Offline

 

#49 2011-05-04 17:34:18

 Marwoaleth

Spragniona bestia

Skąd: Obojętnie, byle daleko
Zarejestrowany: 2010-12-08
Posty: 91
Punktów :   

Re: Reakcje na "inność".

Hah, takie "gapienie się" jest naprawdę zabawne

Ja pewnego razu widziałam, jak kobieta odciągnęła swojego synka od metalowca, który stał przed nimi. A wychodząc powiedziała synkowi "takich nie tykaj!"!
Buhahaha, strasznie mnie śmieszą takie reakcje


"Tylko we śnie jesteśmy wolni. Na jawie musimy się śpieszyć."
"Strach prowadzi do gniewu, gniew do nienawiści, nienawiść prowadzi do cierpienia..."

http://pencil-and-paper.blog.onet.pl

Offline

 

#50 2011-05-04 21:01:34

 Apogee

Szalony Kapelusznik

Skąd: Żywiec
Zarejestrowany: 2010-11-30
Posty: 475
Punktów :   
WWW

Re: Reakcje na "inność".

To też zależy od tego kto się na nas gapi. Jeżeli są to jakieś pustogłowe Barbie raczej chce im się szpachlą zerwać tapetę z ich "twarzy". Ale jeśli są to dzieci.. to jest to naprawdę zabawne. Tak jak reakcje ich zabobonnych rodziców.


Koszmar dzieciństwa.. i będzie jeszcze gorzej.
Pewnego dnia obudzisz się i wszystko minie.

Offline

 

#51 2011-05-05 18:27:01

 Zbłąkini

Jeździec bez głowy

Skąd: Wasteland
Zarejestrowany: 2011-01-16
Posty: 64
Punktów :   
WWW

Re: Reakcje na "inność".

Ten chłopczyk to był naprawdę uroczy Tylko ta jego mama się na mnie gapiła jakby niewiadomo co zobaczyła Ale czasem jest to nawet śmieszne jak idziesz sobie spokojnie a wszyscy dookoła ciebie wytrzeszczają gały.


Who's breathing? Who's breathing?!? Oh it's just me...

Offline

 

#52 2011-05-05 20:51:30

 Apogee

Szalony Kapelusznik

Skąd: Żywiec
Zarejestrowany: 2010-11-30
Posty: 475
Punktów :   
WWW

Re: Reakcje na "inność".

Ba, fajnie jest przykuwać czyjąś uwagę. Oczywiście jeśli ubiera się tak dla siebie, a nie dla innych. Bo ci, którzy robią to właśnie dla poklasku to pozerzy. Ja jakoś nigdy nie wyglądam jak tró metalowiec, czy gotka.. właściwie nigdy nimi nie będę. Subkultury mnie inspirują, ale nie są głównym wyznacznikiem mojego stylu.. Właściwie należenie do subkultury jest pewnym ograniczeniem.. Ale dobra, koniec offtopu.


Koszmar dzieciństwa.. i będzie jeszcze gorzej.
Pewnego dnia obudzisz się i wszystko minie.

Offline

 

#53 2011-05-05 21:33:11

Eldhwen

Nocny łowca

Zarejestrowany: 2011-01-02
Posty: 159
Punktów :   -2 

Re: Reakcje na "inność".

A ja jestem jak najbardziej za offtopem, albowiem gówno się za przeproszeniem na tym forum dzieje . Otóż uważam, że przynależność do subkultury wcale nie musi ograniczać, np. w przypadku gotyku i w szczególności metalu. To są subkultury bez ściśle określonej ideologii, w przeciwieństwie do powiedzmy punka czy hippisów. Metal jest co najmniej równie rozległy jak sam rock. Jest tu miejsce dla katolików, ateistów, anarchistów, lewych, upr-owców, satanistów, muzułmanów, słowem dla każdego. Metal to dla mnie przede wszystkim miłość do muzyki, poczucie więzi z innymi fanami, specyficzne podejście do świata, które ma każdy prawdziwy (jak ja nie cierpię tego słowa, ale musiałam go użyć, sorry) metalhead. Chodzi mi o spojrzenie na świat z trochę innej, może mroczniejszej strony, niż cała reszta ludzi. Trudno to opisać, ale na pewno wiecie o co mi chodzi Można jednocześnie rozwijać się w różnych kierunkach, ja na ten przykład słucham dużo zupełnie niemetalowej i nierockowej muzyki. Metale czytają różne książki, oglądają różne filmy, mają różną wrażliwość, ale nie zmienia to faktu, że wszyscy należą do tej samej subkultury. Co do wyglądu, jest to imo najmniej ważna rzecz, z resztą nie ma jakichś ściśle określonych reguł 'metalowego' wyglądu. Wystarczy spojrzeć na wczesny Black Sabbath, wyglądali zupełnie normalnie, a przecież to oni stworzyli metal (chwała im na wieki! \m/)

Wydaje mi się, że w gotyku mniejszy nacisk położony jest na muzykę, a i wygląd pełni o wiele ważniejszą rolę niż w przypadku metalu. Myślę jednak, że i tu najbardziej liczy się poczucie więzi i spojrzenie na świat. Z resztą wszyscy tutaj dokładnie wiemy jak rozległy jest gotyk. Tutaj się nie będę więcej rozwodzić, niech się jakiś got lepiej wypowie

Myślę, że najważniejsze to mieć dystans do siebie i do swojej subkultury. Nienawidzę tekstów typu "jesteś metalem i słuchasz takich smętów? Co ty za jakieś starodawne nudy czytasz!? RÓŻÓWA BLUZKAA??!!" Piszę to wszystko jako stuprocentowo zdeklarowana metalówa, smęty lubię, starodawne nudy też, różowych bluzek nie noszę, ale wkurzają mnie frajerzy, którzy nawet nie wiedzą, że owe 'smęty' i 'nudy' lubią też ich metalowi idole.
I nie cierpię Manowara -.-

A jakie jest zdanie pozostałych?

PS Mały offtopik na rozruszanie forum naprawdę nie zaszkodzi, tak myślę ^^


jesteśmy pieprzonymi obrońcami wiary

Offline

 

#54 2011-05-06 15:35:50

 Zbłąkini

Jeździec bez głowy

Skąd: Wasteland
Zarejestrowany: 2011-01-16
Posty: 64
Punktów :   
WWW

Re: Reakcje na "inność".

Ja osobiście przynależna do jakiejś subkultury się nie czuję. Jestem takie pomieszanie z poplątaniem wszystkiego co mnie inspiruje, rożnych subkultur. Jak mnie kiedyś koleżanka określiła - jestem takie sobie metalo-maniowo-muffinkowo-hippisowskie coś Nie potrafiłabym siebie przypisać do jednej subkultury bo ja ani gotka, ani metal, ani cokolwiek innego. Bo metal nie wyjdzie na ulicę w spódnicy do ziemi i z koralikami na szyi <tak się to pisze? > a i w takim stroju można mnie spotkać na ulicy. Ja uważam, że choćby nie wiem jak rozlegle były te subkultury to jednak trochę ograniczają


Who's breathing? Who's breathing?!? Oh it's just me...

Offline

 

#55 2011-05-06 18:50:19

 Hekate

Spragniona bestia

Skąd: City of Salt
Zarejestrowany: 2011-01-05
Posty: 80
Punktów :   

Re: Reakcje na "inność".

Myślę, że to, co czyni mnie wyjątkową to nie tylko mój styl, ale przede wszystkim charakter. Nawet, gdybym nie ubierała się tak jak teraz byłabym inna i wyróżniała się przez mój sposób bycia, muzykę czy zainteresowania. Owszem, lubię, kiedy ktoś porównuje mój styl z gotykiem, ale przecież nie chodzę codziennie w długaśnych czrnych spódnicach itp.   Mam też ubrania, które do mrocznych się wcale nie zaliczją (zwiewna suknia w stylu leśnej wróżki ). Niestety dla synka moich sąsiadów pozostanę na wieki emo
Ponadto uwielbiam starodawne nudy, klasyczną operę i masę innych rzeczy, które wśród współczesnej młodzieży uznawane są za conajmniej dziwne...


Myśmy z tej samej materii,
Co mary senne, i krótkie to życie
Kończy się snem.

Offline

 

#56 2011-05-06 21:32:29

 Apogee

Szalony Kapelusznik

Skąd: Żywiec
Zarejestrowany: 2010-11-30
Posty: 475
Punktów :   
WWW

Re: Reakcje na "inność".

Zbłąkini napisał:

Nie potrafiłabym siebie przypisać do jednej subkultury bo ja ani gotka, ani metal, ani cokolwiek innego. Bo metal nie wyjdzie na ulicę w spódnicy do ziemi i z koralikami na szyi <tak się to pisze? > a i w takim stroju można mnie spotkać na ulicy. Ja uważam, że choćby nie wiem jak rozlegle były te subkultury to jednak trochę ograniczają

Właśnie o to mi chodziło. A reszty dowiecie się gdzie indziej, gdyż tak nakazuje mi moje moderatorskie sumienie.
http://www.back2black.pun.pl/viewtopic. … 1783#p1783


Koszmar dzieciństwa.. i będzie jeszcze gorzej.
Pewnego dnia obudzisz się i wszystko minie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
usuwanie adblue gabinet podologiczny psychoterapia Piła