Społeczeństwo oryginalnych ludzi, trzymających się razem.

Mrok staje się popularny... my jednak zawsze go odczuwaliśmy.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#16 2010-12-31 22:27:45

 Bruxist

Moderator

Skąd: Gipsowa Brama, Tarchattan
Zarejestrowany: 2010-12-25
Posty: 107
Punktów :   

Re: Reakcje na "inność".

Aurella napisał:

Hm, w późniejszym czasie okazało się, że ten krzyż który miałam, nie jest akceptowany przez kościół- wręcz przeciwnie. Jest znakiem kultu Szatana. Jak to przeczytałam, padłam.

Jaki to był krzyż? Piszę do B2B artykuły o symbolach, więc ciekawi mnie, co tym razem podpięli pod satanizm...


Dla mnie wielkim powodem do dumy był fakt, że wokalista metalowy noszący na scenie odwrócony krucyfiks na jednym z koncertów podniósł rzucony przeze mnie krzyżyk... i po koncercie założył na szyję Co więcej, chyba na następnym koncercie też go nosił, razem ze swoją zwykłą biżuterią.

Krzyżyk był co prawda typu greckiego, równoramienny, ale kontrast był mimo wszystko porażający...


IV. Pamiętał będziesz dawne dni Black Sabbath i czcił ich nieświętość w tajemnicy.
X. Nie będziesz spał po nocach, albowiem pił będziesz kawę.
XIII. Nie będziesz wyłączał naszej muzyki na życzenie sąsiada, albowiem błądzi on w mroku.

- z XIII Przykazań Kościoła Tiamat

Offline

 

#17 2011-01-01 14:04:44

 Aurella

Administrator

Skąd: Silent Hill
Zarejestrowany: 2010-03-27
Posty: 58
Punktów :   

Re: Reakcje na "inność".

Zrobię zdjęcie i jak najszybciej i wstawię, obiecuję


"Levander blue, dilly-dilly,
Levander green,
Here I am king, dilly-dilly,
You shall be Queen"

Offline

 

#18 2011-01-01 21:51:50

 Yorumiko

Nowonarodzony

5238311
Call me!
Skąd: my own world.
Zarejestrowany: 2010-12-27
Posty: 4
Punktów :   

Re: Reakcje na "inność".

Noo, sama chciałabym mieć takie przypadki ; 3
Krzyży żadnych niestety nie mam ani żadnych naszyjników, noszę tylko swoją obrożę, a i tak ludzie dziwnie na mnie patrzą. Babcia wszędzie rozpowiada, że kupiłam czarną szminkę i nigdzie nie mogę jej nosić. Ubieram się tylko na czarno (jakoś nie mogę znalezc czerwonych ani fioletowych ciuchów w stylu) i na zajęciach plastycznych jestem  czarnym charakterem. "Czarny charakter pracowni plastycznej" jest też zwany zakonnicą przez niewuedukowane przyszłe JP. Jakby ludzie nie mogli się odczepić i dać ludziom nosić się tak, jak chcę..


My faith? Own faith. I believe in God. I beleve in reincarnation. I believe in strenght of Think. I believe in love. I believe in 2012. I believe in you...

Offline

 

#19 2011-01-02 01:30:34

Eldhwen

Nocny łowca

Zarejestrowany: 2011-01-02
Posty: 159
Punktów :   -2 

Re: Reakcje na "inność".

Ja w sumie nie miała jakichś drastycznych przypadków. Jeden chłopak wołał do mnie 'ave szatan' w pierwszej gimnazjum, ale jak mu raz odkrzyczałam na cały korytarz 'AVE SZATAAAAN' to się oczepił (a siostrę katechetkę zatkało chyba jeszcze bardzie, bo tylko spojrzała oburzona i nic nie powiedziała ). Poza tym jak raz poszłam do miejscowego kiosku (dla jasności, mieszkam na wsi) i zapytałam o Metal Hammera, musiałam wysłuchać piętnastominutowego wykładu o satanistach zanim się dowiedziałam, że jednak nie ma -.-

@Bruxist  Mocne! Można spytać co to był za zespół?


jesteśmy pieprzonymi obrońcami wiary

Offline

 

#20 2011-01-02 01:46:51

 Margot

Administrator

21883498
Skąd: Gingerbread Coffin
Zarejestrowany: 2010-04-22
Posty: 384
Punktów :   
WWW

Re: Reakcje na "inność".

No tak, problemy z katechetkami/księżami to podstawa.  Pamiętam jeszcze jak pytałam w swoim czasie katechetkę, czy skoro jest taka tolerancyjna, to by zaakceptowała kogoś np. z pentagramem na szyi. To ta mi po swojemu - jakby to była gwiazda Dawida, to oczywiście. No to ja powtarzam - pentagram. Albo krzyż odwrócony. A ona dalej swoje i w końcu się dowiedziałam, że to jest sekta i to zuooo
Miałam na myśli powiedzmy wyznawcę neopogaństwa albo po prostu metala. Tyle że jak to tłumaczyłam, nie dopuszczała do głosu.

No dobra, w sumie nic dziwnego. Mówię tu o kobiecie, która opowiadała nam o skutkach ubocznych noszenia spirali wewnątrzmacicznej. Nigdy nie zgadniecie. Głównym niebezpieczeństwem jest tu, uwaga uwaga, uderzenie pioruna

Offline

 

#21 2011-01-02 02:03:45

Eldhwen

Nocny łowca

Zarejestrowany: 2011-01-02
Posty: 159
Punktów :   -2 

Re: Reakcje na "inność".

Margot napisał:

No dobra, w sumie nic dziwnego. Mówię tu o kobiecie, która opowiadała nam o skutkach ubocznych noszenia spirali wewnątrzmacicznej. Nigdy nie zgadniecie. Głównym niebezpieczeństwem jest tu, uwaga uwaga, uderzenie pioruna

nie skomentuję

Zapomniałam jeszcze dodać o katechezie na temat satanizmu (właściwie bardziej szatanizmu), na której dowiedzieliśmy się, że najbardziej satanistycznym zespołem jest Black Sabbath oraz (i tu będzie ciekawie) Michael Jackson, Madonna oraz Rolling Stones. Parę miesięcy później siostra katechetka wzięła się na sposób i próbowała mnie nawrócić poprzez wykład o szkodliwości muzyki rockowej dla zdrowia i psychiki. Ale takie doświadczenia mają za sobą chyba wszyscy tutaj obecni


jesteśmy pieprzonymi obrońcami wiary

Offline

 

#22 2011-01-02 12:24:53

 Marwoaleth

Spragniona bestia

Skąd: Obojętnie, byle daleko
Zarejestrowany: 2010-12-08
Posty: 91
Punktów :   

Re: Reakcje na "inność".

A propo katechetek, to moja jest najbardziej szurnięta.
"Satanistyczna gazeta-Bravo,Magazyn 13,Popcorn"
Jak zobaczyła, Bravo na ławce jednej z dziewczyn, powiedziała że to "nieczyste siły" i chwyciła dwoma palcami przez rękawiczkę i wyrzuciła. A na następną lekcję,  przyniosła tej dziewczynie Gościa Niedzielnego:D


"Tylko we śnie jesteśmy wolni. Na jawie musimy się śpieszyć."
"Strach prowadzi do gniewu, gniew do nienawiści, nienawiść prowadzi do cierpienia..."

http://pencil-and-paper.blog.onet.pl

Offline

 

#23 2011-01-02 12:44:29

 Aurella

Administrator

Skąd: Silent Hill
Zarejestrowany: 2010-03-27
Posty: 58
Punktów :   

Re: Reakcje na "inność".

EDIT by Margot: Cholera, przepraszam. Możesz napisać to jeszcze raz? T_T Biedne dziecko uczy się być adminem...
EDIT by Aurella: Kurde, nic się nie stało. Potem to napiszę, bo teraz muszę spadać


"Levander blue, dilly-dilly,
Levander green,
Here I am king, dilly-dilly,
You shall be Queen"

Offline

 

#24 2011-01-02 13:33:46

 Margot

Administrator

21883498
Skąd: Gingerbread Coffin
Zarejestrowany: 2010-04-22
Posty: 384
Punktów :   
WWW

Re: Reakcje na "inność".

Skoro Ci się nie chce, zamieszczam odpowiedź, nim mi zaginie ;P


Kinedermetale drące się "AVE" to nic. U mnie wolą krzyczeć "HEIL" do pana Adolfa. Tak dla jajec. Nie wiem co gorsze. To czy jak ci przychodzi wcale nie taki szczyl do sklepiku i drze się - Ich mychte einen snikersien - RAUS! (wybaczcie mi pisownię - od lat skutecznie opieram się germanizacji).



A poza tym, już chyba gdzieś wspominałam - moja droga pani wychowawczyni (w sumie miła kobitka, chemii i fizyki uczy, ale już powinna być na emeryturze) zabrała moją gazetę z ławki koleżanki. Tak, B2B Potem nawet usiłowała rozmawiać o tym z moją mamą, sądząc że ona, nieświadoma, szatana w domu trzyma czy coś w tym rodzaju.
Ostatnio, po dobrych dwóch miechach trzymania, oddała. Dodając "dziękuję, bardzo ciekawa".

Offline

 

#25 2011-01-04 23:54:56

 Bruxist

Moderator

Skąd: Gipsowa Brama, Tarchattan
Zarejestrowany: 2010-12-25
Posty: 107
Punktów :   

Re: Reakcje na "inność".

Eldhwen napisał:

Można spytać co to był za zespół?

Tiamat O tym koncercie piszę też w innych topicach, bo oj, działo się na nim...


A jeśli chodzi o moje przejścia w szkole, te kilkanaście lat temu (wspominałem już, że jestem stary zgred?) nie byłem jeszcze tak mhroczny i sthraszliwy jak dzisiaj - ubierałem się bardziej kolorowo, chociaż nosiłem długie włosy. Za to naczelny metal klasowy (dziś miłośnik techno i szybkich samochodów) był wiecznie odpytywany przez księdza katechetę na okoliczność swoich bluz, pytaniami w rodzaju: "A czy ty wiesz właściwie, co znaczy Anathema?". Ale wojen i prześladowań jakoś nie było.


IV. Pamiętał będziesz dawne dni Black Sabbath i czcił ich nieświętość w tajemnicy.
X. Nie będziesz spał po nocach, albowiem pił będziesz kawę.
XIII. Nie będziesz wyłączał naszej muzyki na życzenie sąsiada, albowiem błądzi on w mroku.

- z XIII Przykazań Kościoła Tiamat

Offline

 

#26 2011-01-05 12:29:45

Eldhwen

Nocny łowca

Zarejestrowany: 2011-01-02
Posty: 159
Punktów :   -2 

Re: Reakcje na "inność".

Za to naczelny metal klasowy (dziś miłośnik techno i szybkich samochodów)

Skąd ja to znam? U mnie po wiosce chodzi paru takich. Ci co zostali przy metalu wyjechali na studia, jedyna gotka również, a nowych metali/gotów nie widać, ew. jakieś pozerstwo, 10 piosenek Metalliki i tyleż Behemotha znają.


jesteśmy pieprzonymi obrońcami wiary

Offline

 

#27 2011-01-05 19:45:15

 Apogee

Szalony Kapelusznik

Skąd: Żywiec
Zarejestrowany: 2010-11-30
Posty: 475
Punktów :   
WWW

Re: Reakcje na "inność".

Nie wiem dlaczego, ale to właśnie głównie księża i katecheci robią problemy.
Ostatnio ksiądz mnie zmierzył kiedy wychodziłam ze szkoły, bo byłam ubrana cała na czarno.
Oprócz tego, że czasami ludzie się na mnie dziwnie patrzą kiedy idę ulicą, nic takiego mnie nie spotkało.


Koszmar dzieciństwa.. i będzie jeszcze gorzej.
Pewnego dnia obudzisz się i wszystko minie.

Offline

 

#28 2011-01-05 21:00:24

 Lord dePress

Najemnik

Skąd: po drugiej stronie lustrzanki
Zarejestrowany: 2011-01-05
Posty: 50
Punktów :   

Re: Reakcje na "inność".

ja wiem! ja wiem!
księża i zakonnice się lansują na czarno i widocznie nie lubią konkurencji albo Wy wyglądacie w czerni lepiej od nich


"Aparat fotograficzny jest dla artysty kolejnym narzędziem. Jeżeli się nad tym zastanowić to jest to mechanizm podobny do skrzypiec. To artysta jest w stanie tworzyć sztukę nie aparat." Brett Weston

Offline

 

#29 2011-01-05 21:12:08

 Cheyenne

Nocny łowca

Skąd: zza siódmego lasu
Zarejestrowany: 2010-08-25
Posty: 155
Punktów :   
WWW

Re: Reakcje na "inność".

Tak! To na pewno dlatego!

Aż mi się przypomniało, jak ksiądz w mojej szkole skonfiskował komuś dwukolorową (i trójrzędową bodajże) pieszczochę. Sam ją sobie założył i tak chodził potem ;] Jak widać zdarzają się i tacy, co umieją podejść do sprawy z dystansem.


there's a voice leading me to a wasteland

Offline

 

#30 2011-01-05 21:14:31

 Apogee

Szalony Kapelusznik

Skąd: Żywiec
Zarejestrowany: 2010-11-30
Posty: 475
Punktów :   
WWW

Re: Reakcje na "inność".

Niestety u mnie nie ma nikogo z dystansem... więc najlepiej podchodzić z dystansem do samego siebie.


Koszmar dzieciństwa.. i będzie jeszcze gorzej.
Pewnego dnia obudzisz się i wszystko minie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
CabaĂąa vista al rio