Społeczeństwo oryginalnych ludzi, trzymających się razem.

Mrok staje się popularny... my jednak zawsze go odczuwaliśmy.


#61 2011-08-11 15:57:50

Eldhwen

Nocny łowca

Zarejestrowany: 2011-01-02
Posty: 159
Punktów :   -2 

Re: Off top.

Niby to obgadał z chłopakami z zespołu i się zgodzili. Wiesz, w sumie jeśli nie zależy in na undergroundowych ideałach, to taki układ jest dla nich bardzo korzystny. W końcu Adaś sam nakręca popularność zespołu pajacowaniem w telewizji, a oni zachowują twarz, siedzą z boku i robią swoje. Widziałaś zdjęcia z planu teledysku do 'Lucifer'? Niby ma być jeszcze bardziej szatańsko niż wcześniej. Z czysto marketingowego punktu widzenia dobre posunięcie, Darski rozwija swój wizerunek w dwóch przeciwnych kierunkach, dzięki czemu nie traci starych fanów (a przynajmniej niezbyt wielu) i może zyskać nowych. Założę się, że po programie nagra płytę w stylu country albo jakiegoś lekkiego rocka skierowaną do ludzi, którzy znają go z tv i pudelka. I oczywiście będzie wszystkim opowiadał, jak to się wszechstronnie rozwija muzycznie.

To się wszystko trzyma kupy. Myślę, że facet ma naprawdę dobry pomysł na siebie, jeśli chodzi o kasę i popularność, i wcale nie skończy z muzyką metalową. Więc w sumie co w tym złego? Nie jestem undergroundowym maniakiem, ale według mnie metal to świętość, pewne ideały, na przykład stanie w opozycji do popkulturowej szmiry z telewizji i głównych stacji radiowych. Dla mnie to jest po prostu kwestia dumy, niechęci do zdobywania sławy przez mieszanie się z obornikiem. Tego co ma Bruce Dickinson, a czego niestety brakuje Nergalowi.
Amen

Długo  jak zwykle


jesteśmy pieprzonymi obrońcami wiary

Offline

 

#62 2011-08-14 01:25:32

 Marwoaleth

Spragniona bestia

Skąd: Obojętnie, byle daleko
Zarejestrowany: 2010-12-08
Posty: 91
Punktów :   

Re: Off top.

Tak, masz rację.
Jednak mnie trochę to razi, nie potrafię sobie wyobrazić kogoś tak "uniwersalnego".
Mieszanka 'Pudelka+programy rozrywkowe+muzyka metalowa+darcie Biblii na scenie" po prostu wydaje mi się niesmaczna.


"Tylko we śnie jesteśmy wolni. Na jawie musimy się śpieszyć."
"Strach prowadzi do gniewu, gniew do nienawiści, nienawiść prowadzi do cierpienia..."

http://pencil-and-paper.blog.onet.pl

Offline

 

#63 2011-08-14 22:25:04

Eldhwen

Nocny łowca

Zarejestrowany: 2011-01-02
Posty: 159
Punktów :   -2 

Re: Off top.

Idealne podsumowanie

Btw forum niestety na serio zdycha, chyba że po wakacjach się zrobi większy ruch. Mam taką nadzieję, bo trochę szkoda by było...

Ostatnio edytowany przez Eldhwen (2011-08-14 22:32:36)


jesteśmy pieprzonymi obrońcami wiary

Offline

 

#64 2011-08-28 12:16:08

 Marwoaleth

Spragniona bestia

Skąd: Obojętnie, byle daleko
Zarejestrowany: 2010-12-08
Posty: 91
Punktów :   

Re: Off top.

Na pewno się zrobi.
Szkoła nas podenerwuje to będzie trzeba się odstresować


"Tylko we śnie jesteśmy wolni. Na jawie musimy się śpieszyć."
"Strach prowadzi do gniewu, gniew do nienawiści, nienawiść prowadzi do cierpienia..."

http://pencil-and-paper.blog.onet.pl

Offline

 

#65 2011-08-30 20:29:05

 Apogee

Szalony Kapelusznik

Skąd: Żywiec
Zarejestrowany: 2010-11-30
Posty: 475
Punktów :   
WWW

Re: Off top.

Widzicie? Wasz marnotrawny moderator powrócił!


Koszmar dzieciństwa.. i będzie jeszcze gorzej.
Pewnego dnia obudzisz się i wszystko minie.

Offline

 

#66 2011-08-31 09:48:44

 Marwoaleth

Spragniona bestia

Skąd: Obojętnie, byle daleko
Zarejestrowany: 2010-12-08
Posty: 91
Punktów :   

Re: Off top.

Hurra


"Tylko we śnie jesteśmy wolni. Na jawie musimy się śpieszyć."
"Strach prowadzi do gniewu, gniew do nienawiści, nienawiść prowadzi do cierpienia..."

http://pencil-and-paper.blog.onet.pl

Offline

 

#67 2011-08-31 11:36:42

 Apogee

Szalony Kapelusznik

Skąd: Żywiec
Zarejestrowany: 2010-11-30
Posty: 475
Punktów :   
WWW

Re: Off top.

<fanfary>


Koszmar dzieciństwa.. i będzie jeszcze gorzej.
Pewnego dnia obudzisz się i wszystko minie.

Offline

 

#68 2011-09-05 16:20:18

 Marwoaleth

Spragniona bestia

Skąd: Obojętnie, byle daleko
Zarejestrowany: 2010-12-08
Posty: 91
Punktów :   

Re: Off top.

Oglądałyście "Voice of Poland"?
Obejrzałam z ciekawości, i więcej mi się nie chce.
Nergal( a raczej Nerguś ) pokazowo robił z siebie idiotę, pomijam całowanie w brzuch ciężarnej dziewczyny, ale żeby teksty "na fejsiku aj lajk it"?


"Tylko we śnie jesteśmy wolni. Na jawie musimy się śpieszyć."
"Strach prowadzi do gniewu, gniew do nienawiści, nienawiść prowadzi do cierpienia..."

http://pencil-and-paper.blog.onet.pl

Offline

 

#69 2011-09-05 20:17:25

Eldhwen

Nocny łowca

Zarejestrowany: 2011-01-02
Posty: 159
Punktów :   -2 

Re: Off top.

Nie oglądałam i k* nigdy nie zamierzam obejrzeć, nie będę temu śmieciowi napędzać popularności.


jesteśmy pieprzonymi obrońcami wiary

Offline

 

#70 2011-09-07 17:05:56

 Marwoaleth

Spragniona bestia

Skąd: Obojętnie, byle daleko
Zarejestrowany: 2010-12-08
Posty: 91
Punktów :   

Re: Off top.

Mocno to zabrzmiało


"Tylko we śnie jesteśmy wolni. Na jawie musimy się śpieszyć."
"Strach prowadzi do gniewu, gniew do nienawiści, nienawiść prowadzi do cierpienia..."

http://pencil-and-paper.blog.onet.pl

Offline

 

#71 2011-09-07 17:19:59

Eldhwen

Nocny łowca

Zarejestrowany: 2011-01-02
Posty: 159
Punktów :   -2 

Re: Off top.

Tak miało być ;P


jesteśmy pieprzonymi obrońcami wiary

Offline

 

#72 2011-09-18 17:05:37

 Marwoaleth

Spragniona bestia

Skąd: Obojętnie, byle daleko
Zarejestrowany: 2010-12-08
Posty: 91
Punktów :   

Re: Off top.

Coś forum mocno ucichło.

Szkoda


"Tylko we śnie jesteśmy wolni. Na jawie musimy się śpieszyć."
"Strach prowadzi do gniewu, gniew do nienawiści, nienawiść prowadzi do cierpienia..."

http://pencil-and-paper.blog.onet.pl

Offline

 

#73 2011-09-18 21:51:24

 Apogee

Szalony Kapelusznik

Skąd: Żywiec
Zarejestrowany: 2010-11-30
Posty: 475
Punktów :   
WWW

Re: Off top.

Eldhwen napisał:

Nie oglądałam i k* nigdy nie zamierzam obejrzeć, nie będę temu śmieciowi napędzać popularności.

Rozumiem, że artysta grający metal i to dość ciężki jest trudny do przetrawienia w mainstreamie. Ale nie oglądałaś tego programu, więc proszę Cię - nie oceniaj. Ja oglądałam wszystkie odcinki - Nergal jest bardzo miły, wybiera fajnych wokalistów i mówi śmieszne, ale nie żałosne rzeczy. A co najważniejsze: NIE PROPAGUJE TREŚCI SATANISTYCZNYCH.. jak twierdzi Kościół Katolicki. Nergal w tym programie jest pewną odmianą, wśród wielu jurorów z innych programów.  Hmm.. to, że Dickson nie przyjął zaproszenia do podobnego programu nie ma tutaj żadnego znaczenia. Uczyłaś się może w szkole o wielkich malarzach? I pewnie myślisz, że oni tak po prostu stali się sławni na cały świat, co? Gdyby nie zlecenia i sponsoring mecenasów, za przeproszeniem, gówno by mieli. A Dickson może tak po prostu występuje w klubach ze sceną 4x4 m i zbiera za to marne grosze? Nie wiem w jakim Ty świecie żyjesz, ale obudź się. W show biznesie i to nieważne czy w tym związanym ze sceną metalową, czy nie wszystko kręci się wokół kasy. A co do nazywania Nergala śmieciem - to bardzo płytkie z Twojej strony.
I nie, nie jestem fanką Behemotha, ani Nergala.. nie pozwolę, żeby ktoś go obrażał tylko dlatego, że poszedł do Voice of Poland.

Co do teledysku Lucifer, to jego sprawa, a właściwie ich, jak wyglądają i co sobą prezentują. A jeśli Ciebie to przerasta możesz iść pomodlić się za nich. Nie oczekuj od nich, że będą robili to, co Ty chcesz zobaczyć.

Jeżeli Cię uraziłam - wybacz. Ale naprawdę mnie wkurzyłaś swoją ignorancją.


Koszmar dzieciństwa.. i będzie jeszcze gorzej.
Pewnego dnia obudzisz się i wszystko minie.

Offline

 

#74 2011-09-19 20:35:32

Eldhwen

Nocny łowca

Zarejestrowany: 2011-01-02
Posty: 159
Punktów :   -2 

Re: Off top.

Yeah, nareszcie jakaś konkretna dyskusja. Otóż nie, nie uraziłaś mnie chociaż doceniam jak bardzo się starałaś, ale udało Ci się popisać jedynie niewiedzą oraz bardzo bardzo materialistycznym podejściem do pewnych spraw. Przełamałam się, program obejrzałam w sobotę, nie pamiętam już dokładnie, to chyba była powtórka. Komentarze jurorów są na poziomie żenującym, ograniczają się jedynie do 'podobało mi się, jesteś zajebisty, masz energię' itp. itd. jedynie Kayah próbowała coś merytorycznie ocenić. Tyle wrażeń po jednym niepełnym odcinku, ale taka jest norma w tego typu programach więc o to się nie czepiam. A w poprzednim poście nie oceniałam programu, napisałam tylko, że go nie zamierzam oglądać, tak? Uczyłam się o malarzach, jak również o Mozarcie i innych kompozytorach, którzy w różny sposób sobie dorabiali, m.in. na tworzeniu przeciętnych operetek pod publiczkę i tym podobnych. Jeżeli chociaż odrobinkę się orientujesz w scenie metalowej, a myślę że tak, to powinnaś wiedzieć, że tutaj nie jest konieczne latanie po programach rozrywkowych dla gawiedzi. Motywy postępowania Adasia próbowałam jakoś przedstawić w przedostatnim poście, więc nie będę się powtarzać. I przepraszam, ja chyba starałam się możliwie w miarę obiektywnie i rzeczowo przeanalizować wszystkie za i przeciw, dopiero na końcu napisałam jaki jest mój stosunek do tego. Nie wiem dlaczego twierdzisz, że mnie to przerasta, ponieważ Ty sama nawet nie próbowałaś tego jakoś konkretnie rozpatrzyć, powtarzasz tylko schematy myślowe tzw. 'światowej młodzieży z większych miast'. Myślę, że po prostu nie zrozumiałaś tamtego posta, tylko uniosłaś się tym, że nazwałam Nergusia śmieciem. I mam to tego prawo, takie jest moje zdanie o osobach lgnących do paszołwon biznesu, że zacytuję sama siebie:

To się wszystko trzyma kupy. Myślę, że facet ma naprawdę dobry pomysł na siebie, jeśli chodzi o kasę i popularność, i wcale nie skończy z muzyką metalową. Więc w sumie co w tym złego? Nie jestem undergroundowym maniakiem, ale według mnie metal to świętość, pewne ideały, na przykład stanie w opozycji do popkulturowej szmiry z telewizji i głównych stacji radiowych. Dla mnie to jest po prostu kwestia dumy, niechęci do zdobywania sławy przez mieszanie się z obornikiem.

Przeczytaj jeszcze raz, na spokojnie i spróbuj zrozumieć co tu jest napisane. Jasne, że kasa jest ważna, ale nie tylko kasa. Bo ja na przykład nie godzę się na postmodernistyczną ideologię, dla mnie ważne są ideały. Nie chodzi o to, żeby całe życie siedzieć w podziemiu i grać koncerty dla 10 osób. I tu muszę nawiązać znowu do Dickinsona (DIC-KIN-SO-NA, absolutnie nie musisz go lubić ani słuchać, ale jako osoba słuchająca metalu powinnaś znać to nazwisko). Od takiej sceny zaczynał i dotarł na sam szczyt - bez skandali, chwalenia się dziewczynami, rozwalania pokojów hotelowych, ekscesów alkoholowych, kłaniania się masówce etc. Tak też można, na prawdę. O tym, co mi się w komercyjnej strategii Maiden i Bruce'a nie podoba mogę napisać kiedyś w innym temacie. Behemoth też nie potrzebuje 'The Voice of Poland', chociaż pewnie i tak wyjdzie im to na dobre (kasa). Tak więc podkreślam jeszcze raz, to jest jego sprawa gdzie się pakuje i jak zarabia kasę, ale ja jestem katolsko-wiejskim metalem i czegoś takiego nie akceptuję, każdy ma prawo do własnego zdania. A koleżance Apogee proponuję uważniej czytać posty, na które odpowiada, i nie próbować bezpodstawnie obrażać. No chyba, że to są 'działania artystyczne', wtedy rozumiem, więcej wolno

A to czy Nergal w ogóle powinien być w telewizji publicznej to zupełnie inna sprawa. Wątpię, żeby zatrudnili tam kogoś wyrażającego pogląd 'Żydzi do gazu'. Ale oczywiście, w przeciwieństwie do tekstu 'chrześcijanie do lwów', nie jest to działanie artystyczne. Darski nie musi się wypowiadać akurat w tym programie na tematy religijne, i tak wszyscy wiedzą, jak bardzo jest nietolerancyjny względem katolicyzmu. A sławna misja TVP powinna zakładać eliminowanie nietolerancji, przynajmniej ja - prosta dziewucha ze wsi tak uważam. Inna sprawa, że to jest kolejny temat, którym odciąga się uwagę Polaków od spraw ważniejszych. Wiadomo, wybory...

Apogee, mam nadzieję, że dotarłaś do tego miejsca

No i ten, wiwat postmodernistyczna młodzież!


jesteśmy pieprzonymi obrońcami wiary

Offline

 

#75 2011-09-20 22:12:39

 Apogee

Szalony Kapelusznik

Skąd: Żywiec
Zarejestrowany: 2010-11-30
Posty: 475
Punktów :   
WWW

Re: Off top.

Nie jestem materialistką, ale wiem, że wszystko kręci się wokół kasy.. Niestety. I zdecydowanie wolę sztukę dla sztuki, niż sztukę dla pieniędzy i chcę wierzyć w to, że są jeszcze artyści, którzy trzymają się tej pierwszej zasady. Jednakże większość po kilkunastu latach skłania się bardziej, ku temu drugiemu. Twojego posta o Nergalu tam wyżej także czytałam i nie odnosiłam się do niego, tylko właśnie do nazwania go śmieciem. Nie wiem jak Ty, ale ja uważam, że może sobie robić ze swoim życiem co chce. Ok, poszedł do The Voice of Poland. I co? Dostanie tylko gażę za udział. Publiczność będąca widzami tego typu programów zazwyczaj słucha przeciętnego popu i nawet jeśli by się postarali nie mogliby przerzucić się na metal, tylko dla Nergala. Zresztą on sam reprezentuje tam siebie, a nie Behemotha, więc powinnyśmy raczej patrzeć na jego udział przez taki właśnie pryzmat. Masz rację, uniosłam się, ale tylko dlatego, że szanuję Nergala jako muzyka i człowieka. Ale temu, że nie czytam ze zrozumieniem nie przytaknę. Widocznie zapomniałam napisać do czego się odnoszę.. a tu już takie zarzuty, oj.

Przepraszam za literówkę w nazwisku DICK-INSONA. I nie, nie muszę znać jego nazwiska. Nie czuję takiej potrzeby.
Nie znam nazwiska, więc mogę wyrzucić wszystkie pieszczochy, koszulki, spalić płyty, założyć na uszy słuchawki i włączyć sobie Dodę dla odmiany? Bardzo zabawne. To, że mój gust muzyczny nie zaczepił o owego pana i jego twórczość to nie moja wina.. Każdy słucha tego, co lubi. Ja kocham industrial.

Jak słusznie napisałaś "to jego sprawa, gdzie się pakuje i zarabia kasę" i tego się trzymajmy. I nie tyko Ty jesteś ze wsi, ja mieszkam obok Żywca.. A Żywiec dużym miastem nie jest. Przynajmniej dla mnie. Co do udziału Nergala w telewizji.. każdy będzie miał swoje zdanie na ten temat i nie widzę sensu, żeby się niepotrzebnie przegadywać.. Cóż.. może mam taką dziwną skłonność, że przyciągają mnie ludzie, którzy są kontrowersyjni? 


Wiwat młodzież, która ma własne zdanie i ma gdzieś to, czy innym się podoba, czy nie!


Koszmar dzieciństwa.. i będzie jeszcze gorzej.
Pewnego dnia obudzisz się i wszystko minie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
piosenka o słoniku prywatne przedszkole ursynów