Społeczeństwo oryginalnych ludzi, trzymających się razem.

Mrok staje się popularny... my jednak zawsze go odczuwaliśmy.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2010-12-29 01:52:24

 Bruxist

Moderator

Skąd: Gipsowa Brama, Tarchattan
Zarejestrowany: 2010-12-25
Posty: 107
Punktów :   

1/2011 - Bal niezwykłych Dam i Dżentelmenów

Tak naprawdę artykuł ukazał się w tym dziale chyba tylko ze względu na ilość klimatycznych zdjęć z ciekawymi ciuchami. Bo powiedzmy sobie szczerze, miał być o czymś innym. Miał też być dłuższy, o mniej reporterskim, a bardziej objaśniającym klimacie, ale... tak, Zemsta Redaktora... Współczuję autorce, bo sam znam ten ból. Chociaż prawdopodobnie akurat ten tekst został okaleczony jak żaden inny w historii tego pisma.

Szkoda, bo LARPy, zwłaszcza dobrze poprowadzone i w fajnym systemie, to przeżycie jedyne w swoim rodzaju. Sam brałem udział w jednym LARPie osadzonym w klimacie Wolsunga i powiem tylko tyle: granie trollem-alchemikiem z syndromem Doktora Jekylla było boskie Działo się to na konwencie, większość graczy weszła do gry "z doskoku" i tak naprawdę nie było w co się wystroić, ale klimat i wyobraźnia wystarczyły.


IV. Pamiętał będziesz dawne dni Black Sabbath i czcił ich nieświętość w tajemnicy.
X. Nie będziesz spał po nocach, albowiem pił będziesz kawę.
XIII. Nie będziesz wyłączał naszej muzyki na życzenie sąsiada, albowiem błądzi on w mroku.

- z XIII Przykazań Kościoła Tiamat

Offline

 

#2 2011-01-05 09:27:15

 Lady dePress

Najemnik

Skąd: znienacka!
Zarejestrowany: 2010-06-30
Posty: 114
Punktów :   

Re: 1/2011 - Bal niezwykłych Dam i Dżentelmenów

Ból był straszny. Ten artykuł został okaleczony niemożebnie. Edycja powyciągała pojedyncze zdania z tekstu i zostawiła może ze dwa akapity. I z tego wyciągniętego bałaganu zrobili makatkę, zupełnie nie przejmując się oryginalnym tekstem (którego wycięli jakieś 4/5). I ktoś poszalał robiąc podpisy do zdjęć. Jak je zobaczyłam to pomyślałam: jeju, to nie ja! To wygląda, jakby pisał to ktoś na totalnym haju!

Mówiąc szczerze - zebrało mi się na płacz, zwłaszcza, że tego potworka podpisali moim pseudonimem. No i byliśmy na larpie i obiecaliśmy ludziom z KSF prawdziwy, dobry materiał. W druku dobre były tylko zdjęcia, niestety.

Ale z Redakcją zostało po tym coś ustalone i mam nadzieję, że już więcej takich kwiatków nie będzie.


"To do is to be" - Nietzsche; "To be is to do" - Kant; "Do Be Do Be Do" - Sinatra

Offline

 

#3 2011-01-05 16:35:22

 Cheyenne

Nocny łowca

Skąd: zza siódmego lasu
Zarejestrowany: 2010-08-25
Posty: 155
Punktów :   
WWW

Re: 1/2011 - Bal niezwykłych Dam i Dżentelmenów

Ile wycięto? 4/5?!
Zemsta redaktora... To chyba rzeczywiście dobre określenie.
Hm, dobrze, że jest to forum i możemy się o takich 'zabiegach' dowiedzieć. Lady dePress, czy jest szansa, że artykuł w pierwotnej formie będzie nam dane jeszcze kiedyś przeczytać na łamach b2b? Bo LARP'y to moim zdaniem wyjatkowo ciekawy temat, a tak drastycznie okrojony tekst go bynajmniej nie wyczerpał.
Cóż, pozostaje mi życzyć, żeby od następnego numeru współpraca z b2b wreszcie wyglądała tak, jak powinna. I żeby takie rzeczy się już nie powtarzały.


there's a voice leading me to a wasteland

Offline

 

#4 2011-01-05 16:43:36

 Lady dePress

Najemnik

Skąd: znienacka!
Zarejestrowany: 2010-06-30
Posty: 114
Punktów :   

Re: 1/2011 - Bal niezwykłych Dam i Dżentelmenów

Istnieje spora szansa, że ten artykuł się pojawi. Pewnie będzie do przeróbki, ale da się to odratować.


"To do is to be" - Nietzsche; "To be is to do" - Kant; "Do Be Do Be Do" - Sinatra

Offline

 

#5 2011-01-05 16:54:14

 Lord dePress

Najemnik

Skąd: po drugiej stronie lustrzanki
Zarejestrowany: 2011-01-05
Posty: 50
Punktów :   

Re: 1/2011 - Bal niezwykłych Dam i Dżentelmenów

Bruxist napisał:

(...) ilość klimatycznych zdjęć z ciekawymi ciuchami.

Lady dePress napisał:

W druku dobre były tylko zdjęcia, (...)

Dziękuję, dziękuję


"Aparat fotograficzny jest dla artysty kolejnym narzędziem. Jeżeli się nad tym zastanowić to jest to mechanizm podobny do skrzypiec. To artysta jest w stanie tworzyć sztukę nie aparat." Brett Weston

Offline

 

#6 2011-01-05 16:57:33

 Cheyenne

Nocny łowca

Skąd: zza siódmego lasu
Zarejestrowany: 2010-08-25
Posty: 155
Punktów :   
WWW

Re: 1/2011 - Bal niezwykłych Dam i Dżentelmenów

Lady dePress napisał:

Istnieje spora szansa, że ten artykuł się pojawi. Pewnie będzie do przeróbki, ale da się to odratować.

Cieszy mnie ta wiadomość. I to bardzo


there's a voice leading me to a wasteland

Offline

 

#7 2011-01-05 17:05:50

 Lady dePress

Najemnik

Skąd: znienacka!
Zarejestrowany: 2010-06-30
Posty: 114
Punktów :   

Re: 1/2011 - Bal niezwykłych Dam i Dżentelmenów

Damy radę. Razem z Lordem dePress (XD) w miarę często larpujemy, więc zawsze istnieje szansa na nowy materiał z jakiegoś larpa


"To do is to be" - Nietzsche; "To be is to do" - Kant; "Do Be Do Be Do" - Sinatra

Offline

 

#8 2011-01-05 17:09:01

 Cheyenne

Nocny łowca

Skąd: zza siódmego lasu
Zarejestrowany: 2010-08-25
Posty: 155
Punktów :   
WWW

Re: 1/2011 - Bal niezwykłych Dam i Dżentelmenów

Co tu dużo mówić: super


there's a voice leading me to a wasteland

Offline

 

#9 2011-01-05 20:04:52

 Apogee

Szalony Kapelusznik

Skąd: Żywiec
Zarejestrowany: 2010-11-30
Posty: 475
Punktów :   
WWW

Re: 1/2011 - Bal niezwykłych Dam i Dżentelmenów

Mi też byłoby przykro gdyby ktoś tak okaleczył mój tekst, więc można powiedzieć, że Ci współczuję.
A zdjęcia rzeczywiście niesamowite. Oby takich więcej.


Koszmar dzieciństwa.. i będzie jeszcze gorzej.
Pewnego dnia obudzisz się i wszystko minie.

Offline

 

#10 2011-01-06 23:33:50

 Bruxist

Moderator

Skąd: Gipsowa Brama, Tarchattan
Zarejestrowany: 2010-12-25
Posty: 107
Punktów :   

Re: 1/2011 - Bal niezwykłych Dam i Dżentelmenów

A ja apeluję do Administracji o przeniesienie tego topica ze "Stron Internetowych" do działu o piśmie.

Ewentualnie o wyznaczenie moderatorów, którzy będą się tym zajmowali


IV. Pamiętał będziesz dawne dni Black Sabbath i czcił ich nieświętość w tajemnicy.
X. Nie będziesz spał po nocach, albowiem pił będziesz kawę.
XIII. Nie będziesz wyłączał naszej muzyki na życzenie sąsiada, albowiem błądzi on w mroku.

- z XIII Przykazań Kościoła Tiamat

Offline

 

#11 2011-01-06 23:36:46

 Margot

Administrator

21883498
Skąd: Gingerbread Coffin
Zarejestrowany: 2010-04-22
Posty: 384
Punktów :   
WWW

Re: 1/2011 - Bal niezwykłych Dam i Dżentelmenów

Administracja przyjęła i informuje, że moderatorzy to dopiero po feriach, jak było mówione Chociaż może uda się zorganizować coś wcześniej.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Wojcieszów