Społeczeństwo oryginalnych ludzi, trzymających się razem.

Mrok staje się popularny... my jednak zawsze go odczuwaliśmy.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2011-01-07 23:27:33

Eldhwen

Nocny łowca

Zarejestrowany: 2011-01-02
Posty: 159
Punktów :   -2 

Black Sabbath

Myślę, że wszyscy znają. Jeden z najważniejszych zespołów w historii muzyki rozrywkowej. Uważani za twórców muzyki metalowej (no jedynymi twórcami może nie byli, ale na pewno pierwszym naprawdę metalowym zespołem). Zespół został założony w 1967 roku w Birmingham przez czwórkę nastoletnich jeszcze wtedy 'przyjaciół'. Pierwszy i najważniejszy skład tworzyli: Tony Iommi, Geezer Butler, Bill Ward i Ozzy Osbourne. Pewnego razu Tony podczas pracy z maszyną do cięcia blachy obciął sobie opuszki palców. Na szczęście nie przestał grać na gitarze, nosił specjalne nakładki z plastiku, dodatkowo obniżył maksymalnie strój gitary aby ułatwić sobie grę. W ten sposób powstało niepowtarzalne brzmienie zespołu, do którego doskonale pasował histeryczny głos Ozzy'ego. Po wydaniu pierwszej płyty kariera Black Sabbath zaczęła się pięknie rozwijać, co zaowocowało kolejnymi genialnymi wydawnictwami (np. 'Paranoid' 'Master of Reality', 'Sabbath Bloody Sabbath'). Ale jak to zazwyczaj w takich sytuacjach bywa chłopcy zaczęli mieć poważne problemy z menagerami, narkotykami, sobą nawzajem. Po wydaniu dwóch lżejszych i, co tu dużo mówić, słabszych albumów ('Ecstasy', 'Never Say Die') z zespołu został wyrzucony (na zbity pysk) najbardziej niedyspozycyjny Ozzy. Co się z nim później działo to już temat na inny wątek, natomiast do Black Sabbath dołączył Ronnie James Dio, już wtedy żywa legenda, który dość mocno wpłynął na zmianę charakteru muzyki zespołu. Szabas wydali w tym czasie dwie genialne płyty ('Heaven and Hell', 'Mob Rules') które według mnie wcale nie były gorsze od starych nagrań. Potem było już więcej zmian; najpierw płyta z Gillanem z Deep Purple, później z Hughesem, Martinem, dalej z Dio (świetny 'Dehumanizer'), dalej z Martinem, następnie wielki reunion z Ozzym (niestety nie udało się wydać płyty) i pod szyldem Heaven and Hell ponownie z Dio. Taka skrócona historia, bo nie chcę już dłużej zanudzać, ale mam nadzieję że się jakaś konkretna dyskusja rozwinie, bo jest o czym gadać

http://userserve-ak.last.fm/serve/_/13608255/Black+Sabbath.jpg
'jedyny słuszny skład'

http://2.bp.blogspot.com/_BQaigIqXhFs/S_NH7lXOQOI/AAAAAAAAAns/lV9K9FCFjhQ/s1600/heavenandhell.jpg
a tu już jako Heaven And Hell

Słuchacie, lubicie?


jesteśmy pieprzonymi obrońcami wiary

Offline

 

#2 2011-01-08 01:40:09

 Bruxist

Moderator

Skąd: Gipsowa Brama, Tarchattan
Zarejestrowany: 2010-12-25
Posty: 107
Punktów :   

Re: Black Sabbath

Czy lubię? Uwielbiam. Nie wszystko - nie jestem bezkrytycznym ich fanem. Ale przy niektórych piosenkach po prostu wchodzę w inny stan świadomości. Przy czym nie mam konkretnej preferencji: Dio czy Ozzy. Obu lubię. A że piosenki z Dio łatwiej mi się śpiewa, to chyba kwestia techniki tego pana - mimo różnic skali obaj śpiewamy pełnym głosem. Ozzy bardziej miauczy.

Swoją drogą - R.I.P., Ronnie James Dio. Cholera, bez niego jest jakoś inaczej.


IV. Pamiętał będziesz dawne dni Black Sabbath i czcił ich nieświętość w tajemnicy.
X. Nie będziesz spał po nocach, albowiem pił będziesz kawę.
XIII. Nie będziesz wyłączał naszej muzyki na życzenie sąsiada, albowiem błądzi on w mroku.

- z XIII Przykazań Kościoła Tiamat

Offline

 

#3 2011-01-08 15:57:58

Eldhwen

Nocny łowca

Zarejestrowany: 2011-01-02
Posty: 159
Punktów :   -2 

Re: Black Sabbath

Dio był wielki, nie mogłam uwierzyć, że umarł. Choroba była poważna, ale był silny i wszyscy myśleli że z tego wyjdzie
A lubisz płyty z Martinem?


jesteśmy pieprzonymi obrońcami wiary

Offline

 

#4 2011-01-13 21:21:17

 Apogee

Szalony Kapelusznik

Skąd: Żywiec
Zarejestrowany: 2010-11-30
Posty: 475
Punktów :   
WWW

Re: Black Sabbath

No właśnie, kto nie zna Black Sabbath?
Dio czy Ozzy dla mnie to nie ma znaczenia. Może dlatego, że nie słucham nałogowo tego zespołu. Jednak oni wszyscy byli i są wielkimi muzykami o ogromnym talencie, w końcu swoją pracą zapisali swoją kartę historii mocnej muzyki.


Koszmar dzieciństwa.. i będzie jeszcze gorzej.
Pewnego dnia obudzisz się i wszystko minie.

Offline

 

#5 2011-08-15 18:09:08

 Kaatinkaa

Nowonarodzony

20314603
Zarejestrowany: 2011-08-15
Posty: 9
Punktów :   

Re: Black Sabbath

Cóż, Black Sabbath lubię, ale wolę Ozza jako solistę. Szkoda, że go wyrzucili ale w sumie dobrze się dla niego stało. Ale nie o Ozzie mam pisać. Strasznie podoba mi się ich pierwszy utwór jako Black Sabbath- "Black Sabbath". "Paranoid", "N.I.B", "Sabbra Cadabra" też. Planuję kiedyś przesłuchać całej ich płyty, ale na razie mi się... nie chce. Leniwa jestem. Znam tylko utwory z Ozzy'm, bo te mnie bardziej interesują ;-). A gdyb7ym miała już słuchać... jaką CAŁĄ płytę polecacie jako pierwszą? Najlepiej z Ozzy'm ;-).


In a world so white what else could I say?

Offline

 

#6 2011-08-16 17:36:10

Eldhwen

Nocny łowca

Zarejestrowany: 2011-01-02
Posty: 159
Punktów :   -2 

Re: Black Sabbath

Całą? Ja bym Ci proponowała na początek po kolei; debiut i "Paranoid", to są napewno najważniejsze płyty dla zespołu i dla metalu w ogóle. Jedynka jest bardziej mroczna i ponura, dwójka to krok do przodu, Ozz śpiewa już tym swoim typowym głosem, pojawiają się najsłynniejsze riffy. Jak się z tym oswoisz to wrzuć sobie "Master Of Reality" (imo jest nawet lepsza niż "Paranoid") i "Sabbath Bloody Sabbath" (wciąż mrocznie, ale więcej kombinowania z łagodnymi melodiami). I jeszcze koniecznie "Heaven And Hell" z RJ Dio na wokalu, kawał zaje*istego metalu z powalającymi jak zwykle riffami i przepotężnym głosem, dorównuje starszym płytom z Ozzmanem. Ale żeby nie mieszać, zacznij od "Black Sabbath" i "Paranoid"


jesteśmy pieprzonymi obrońcami wiary

Offline

 

#7 2011-08-30 20:17:45

 Apogee

Szalony Kapelusznik

Skąd: Żywiec
Zarejestrowany: 2010-11-30
Posty: 475
Punktów :   
WWW

Re: Black Sabbath

Jeżeli myslisz, że słuchasz metalu i nie znasz Paranoid Black Sabbath.. to wiedz, że coś się dzieje.


Koszmar dzieciństwa.. i będzie jeszcze gorzej.
Pewnego dnia obudzisz się i wszystko minie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.thermoszamka.pl/ rasowekoty.pl