Społeczeństwo oryginalnych ludzi, trzymających się razem.

Mrok staje się popularny... my jednak zawsze go odczuwaliśmy.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2011-01-30 17:32:28

 Margot

Administrator

21883498
Skąd: Gingerbread Coffin
Zarejestrowany: 2010-04-22
Posty: 384
Punktów :   
WWW

American Mcgee's Alice

Nie dam Wam spokoju i dalej będę zakładać mnóstwo tematów, na które prawie nikt nie będzie odpisywał Szykujcie się.

A tymczasem - no, o tej gierce to już musiałam temat założyć. Co z tego, że staroć, który wyszedł gdy miałam... tak, coś koło 5 lat. To był chyba 2000 rok. Grafika może nie jest cudowna, może tekstury ssą mówiąc delikatnie, może animacje też już mają swoje lata... Ale nie ma to znaczenia. Tą grę powinno się znać.

http://4.bp.blogspot.com/_lxjmKdogbiY/TBM8m02bVwI/AAAAAAAAAKc/uCUzsOJ4EgM/s1600/American_McGee%27s_Alice.jpg

Tak, to jest gra o Alicji w krainie czarów (lub też koszmarów, jak niektórzy nazywają tą wersję). Wpadamy razem z główną bohaterką do nory i tam już nic nie będzie takie samo...
Fabuła jest trochę podobna do Alicji Tima Burtona, ale jest to dość popularny motyw. Bohaterka wraca do Krainy Czarów i musi przywrócić dawny porządek,
Będzie kot z Chesire, Królowa Kier, Szalony Kapelusznik... Nawet załapał się na graficzce wyżej. Będą wszyscy starzy znajomi z Wonderlandu. Co z tego, że większość będziemy musieli zamordować naszym nożem? Potem oczywiście dojdą i inne bronie, nie ma co się martwić I tak przez Alicjowe rączki przetoczy się talia śmiercionośnych kart, pudełeczko z niespodzianką, czerwone gwiazdki, muszkiet który zwęgli pół planszy i jeszcze trochę fantastycznych sprzętów. Przeciwnicy... To trzeba zobaczyć. Najbardziej klasyczne będą Karty znane też z innych wersji, ale na tym repertuar się nie kończy.
Poziomów trochę jest i nie będę opisywać wszystkich po kolei, ani nawet tych, które zrobiły na mnie największe wrażenie - wyszłoby na to samo
Wszystko zmierza ku czemuś, czego nigdy bym się nie spodziewała. W każdym razie nic w Wonderlandzie nie jest takie, na jakie wygląda.


Dobra, chyba się dosyć naprodukowałam. Jakby ktoś miał jeszcze wątpliwości, proszę, oto soundtrack:
Time to Die
Dalej linków nie rzucam, ale zapraszam do posłuchania i innych utworków. To jeden z moich ulubionych kawałków. Mają klimat.

A teraz news właściwy - w tym roku wychodzi nowa część Zapowiada się świetnie, choć na pewno straci sporo z klimatu, jak się obawiam. Ale na pewno się koło tego zakręcę.

I tyle. Trochę dłuższy mi ten post wyszedł, niż planowałam, a i tak nie do końca udało mi się przekazać to, co miałam na myśli Trudno.

No dobra. Graliście? Może chociaż ktoś coś słyszał? Gra naprawdę warta uwagi.

Offline

 

#2 2011-02-01 00:19:16

 Bruxist

Moderator

Skąd: Gipsowa Brama, Tarchattan
Zarejestrowany: 2010-12-25
Posty: 107
Punktów :   

Re: American Mcgee's Alice

Trudno było nie słyszeć. Niedługo ma (wreszcie) wyjść druga część tej gry. Czy będzie warto ją kupić, okaże się. Pierwsza była odpowiednio psychotyczna, żeby wyrywki prezentowane na YouTube śniły mi się po nocach. Nie, nie grałem. Ale wisi na liście gier do zdobycia, i to dość wysoko.


IV. Pamiętał będziesz dawne dni Black Sabbath i czcił ich nieświętość w tajemnicy.
X. Nie będziesz spał po nocach, albowiem pił będziesz kawę.
XIII. Nie będziesz wyłączał naszej muzyki na życzenie sąsiada, albowiem błądzi on w mroku.

- z XIII Przykazań Kościoła Tiamat

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://mnds.online usuwanie adblue rasowekoty.pl