Społeczeństwo oryginalnych ludzi, trzymających się razem.

Mrok staje się popularny... my jednak zawsze go odczuwaliśmy.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

  • Index
  •  » Muzyka
  •  » Na czym gracie lub na czym zamierzacie grać?

#1 2011-01-07 20:38:32

 Apogee

Szalony Kapelusznik

Skąd: Żywiec
Zarejestrowany: 2010-11-30
Posty: 475
Punktów :   
WWW

Na czym gracie lub na czym zamierzacie grać?

Musiałam założyć ten wątek.
Nieważne czy to kobza, czy gitara basowa, każdy chciał kiedyś na czymś grać.
Chciałabym żebyście podzielili się swoimi marzeniami. Bo w końcu chyba jest tutaj przynajmniej jedna osoba, która choć przez chwilę marzyła o tym, żeby wymiatać na gitarze jak Hendrix. Jak na przykład ja. Gitara jakoś mi zbrzydła i zamierzam kupić perkusję. A wy?


Koszmar dzieciństwa.. i będzie jeszcze gorzej.
Pewnego dnia obudzisz się i wszystko minie.

Offline

 

#2 2011-01-07 20:45:12

 Margot

Administrator

21883498
Skąd: Gingerbread Coffin
Zarejestrowany: 2010-04-22
Posty: 384
Punktów :   
WWW

Re: Na czym gracie lub na czym zamierzacie grać?

Grałam kiedyś na skrzypcach, potem na altówce. Cholernie żałuję, że nie chciało mi się ćwiczyć - podobno byłam całkiem zdolne dziecko. Dzisiaj może bym wymiatała. Teraz już trochę za późno ;(



Teraz właściwie na niczym nie gram. Do zespołów się nie nadaję, więc nawet sobie nie marzę. Czasami tylko siadam z gitarką i gram z dwie piosenki, ale to się chyba nie liczy...

Powodzenia na perkusji życzę - fajna rzecz, choć ludziom się wydaje, że to takie se tylko nawalanie w bębny.

Offline

 

#3 2011-01-07 20:46:56

 Lady dePress

Najemnik

Skąd: znienacka!
Zarejestrowany: 2010-06-30
Posty: 114
Punktów :   

Re: Na czym gracie lub na czym zamierzacie grać?

Gram na grzebieniu i nerwach.

A tak serio: uczyłam się grać na keyboardzie, ale nie pasjonowało mnie to. Jestem samoukiem na flecie prostym. Nigdy nie nauczyłam się grać na gitarze, a zawsze chciałam. Nikt nie miał cierpliwości do mnie, haha ;D
Teraz wymiatam na perkusji i mikrofonie w Guitar Hero ^^


"To do is to be" - Nietzsche; "To be is to do" - Kant; "Do Be Do Be Do" - Sinatra

Offline

 

#4 2011-01-07 20:55:30

 Apogee

Szalony Kapelusznik

Skąd: Żywiec
Zarejestrowany: 2010-11-30
Posty: 475
Punktów :   
WWW

Re: Na czym gracie lub na czym zamierzacie grać?

Ja mam nawet gitarę i poradnik, ale to jakaś czarna magia dla mnie jest.
Po prostu nie czuję tego instrumentu, jeśli to tak można nazwać. A perkusja to instrument któremu niewątpliwie trzeba poświęcić dużo czasu, ale myślę, że będzie warto.


Koszmar dzieciństwa.. i będzie jeszcze gorzej.
Pewnego dnia obudzisz się i wszystko minie.

Offline

 

#5 2011-01-07 21:54:52

Eldhwen

Nocny łowca

Zarejestrowany: 2011-01-02
Posty: 159
Punktów :   -2 

Re: Na czym gracie lub na czym zamierzacie grać?

Od jakiegoś czasu usiłuję nauczyć się grać na basówce. Ostatnio niestety nie poświęcałam na to zbyt wiele czasu, wiadomo: szkoła, konkursy, sprawdziany, poprawy ocen itp. itd. Zbliżają się ferie więc mam nadzieję to nadrobić. Tak sobie myślę, że w przyszłości fajnie byłoby spróbować poszarapać sobie na parwdziwym kontrabasie. A perkusja to świetna sprawa jeśli się ma warunki do ćwiczeń


jesteśmy pieprzonymi obrońcami wiary

Offline

 

#6 2011-01-07 22:12:15

 Apogee

Szalony Kapelusznik

Skąd: Żywiec
Zarejestrowany: 2010-11-30
Posty: 475
Punktów :   
WWW

Re: Na czym gracie lub na czym zamierzacie grać?

Ja akurat mam warunki, tylko będę musiała powywalać kilka mebelków z mojego ciasnego pokoju ;P
Problem będą mieli sąsiedzi, bo coś mi mówi, że nie będą mieli warunków do odpoczynku.


Koszmar dzieciństwa.. i będzie jeszcze gorzej.
Pewnego dnia obudzisz się i wszystko minie.

Offline

 

#7 2011-01-07 23:24:22

 Lord dePress

Najemnik

Skąd: po drugiej stronie lustrzanki
Zarejestrowany: 2011-01-05
Posty: 50
Punktów :   

Re: Na czym gracie lub na czym zamierzacie grać?

Maks moich możliwości to Guitar Hero lub perkusja w przypadku Rock Band


"Aparat fotograficzny jest dla artysty kolejnym narzędziem. Jeżeli się nad tym zastanowić to jest to mechanizm podobny do skrzypiec. To artysta jest w stanie tworzyć sztukę nie aparat." Brett Weston

Offline

 

#8 2011-01-07 23:44:49

 Ishtar

Spragniona bestia

Skąd: Vendigroth
Zarejestrowany: 2010-04-22
Posty: 62
Punktów :   

Re: Na czym gracie lub na czym zamierzacie grać?

żałuję, że nie mam własnej wiolonczeli. Smyczkiem mogę sobie jedynie pomachać albo powiesić go na ścianie.

w domu mam całkiem sporo instrumentów: 2 gitary, keyboard, harmonijkę ustną, flety (poprzeczny również) i fletnię Pana.

Okarynę bym chciała ~~


Let the Priests of the Raven of dawn no longer in deadly black, with hoarse note, curse the sons of joy!
Nor his accepted brethren, whom, tyrant, he calls free: lay the bound or build the roof.
Nor pale religious Letchery call that virginity, that wishes but acts not!

Offline

 

#9 2011-01-08 01:13:55

 Bruxist

Moderator

Skąd: Gipsowa Brama, Tarchattan
Zarejestrowany: 2010-12-25
Posty: 107
Punktów :   

Re: Na czym gracie lub na czym zamierzacie grać?

Ja mam okarynę. I nie umiem na niej grać. Ale to chyba głównie kwestia braku ochoty, żeby się nauczyc. Póki co zbiera kurz na komodzie.

W liceum uczyłem się grać na gitarze. Należałem do zespołu gitar klasycznych Pałacu Młodzieży i występowałem zarówno jako część zespołu, jak i solo. Potem zacząłem szykować się na studia i gitara poszła w kąt, grywam tylko rekreacyjnie. Równocześnie próbowałem nauczyć się gry na gitarze elektrycznej - dziś kurzy się  podobnie jak okaryna, tyle że w szafie.

Natomiast gitara akustyczna - cóż, nie jestem żadnym wirtuozem. Mam problemy z utrzymaniem rytmu i nie znam zbyt wielu akordów, a na jakiekolwiek kombinacje techniczne nie mam sił i cierpliwości. Właściwie jedynym moim talentem w dziedzinie gitary jest to, że potrafię większość piosenek w kwadrans rozbić na akordy, nawet jeśli słyszę dany utwór po raz pierwszy. Co prawda brzmi to jak "ogniskowa" wersja, ale to już wstęp do czegoś więcej - a przynajmniej tak się pocieszam


IV. Pamiętał będziesz dawne dni Black Sabbath i czcił ich nieświętość w tajemnicy.
X. Nie będziesz spał po nocach, albowiem pił będziesz kawę.
XIII. Nie będziesz wyłączał naszej muzyki na życzenie sąsiada, albowiem błądzi on w mroku.

- z XIII Przykazań Kościoła Tiamat

Offline

 

#10 2011-01-08 14:55:18

 Marwoaleth

Spragniona bestia

Skąd: Obojętnie, byle daleko
Zarejestrowany: 2010-12-08
Posty: 91
Punktów :   

Re: Na czym gracie lub na czym zamierzacie grać?

Ech, zawsze chciałam na czymś grać. Mam gitarę klasyczną i elektryka. Ale coś nie mogę...Moje największe osiągnięcie to zagranie na klasyku fragmentu "Nothing else matters" Metalliki. Bardzo bym chciała mieć ukulele, podoba mi się okropnie

Ostatnio edytowany przez Marwoaleth (2011-01-08 14:55:42)


"Tylko we śnie jesteśmy wolni. Na jawie musimy się śpieszyć."
"Strach prowadzi do gniewu, gniew do nienawiści, nienawiść prowadzi do cierpienia..."

http://pencil-and-paper.blog.onet.pl

Offline

 

#11 2011-01-08 16:05:35

Eldhwen

Nocny łowca

Zarejestrowany: 2011-01-02
Posty: 159
Punktów :   -2 

Re: Na czym gracie lub na czym zamierzacie grać?

Ja mam w domu kilka lutniczych elektryków, dzieła mojego taty, który jest też zapalonym gitarzystą. Próbowałam nauczyć się grać na 'szóstce', ale jakoś szybko się zniechęciłam i naprawdę zaczęło mnie to męczyć. To pewnie przez podświadomą konkurencję z ojcem hihi W każdym bądź razie bas bardziej czuję. Mam też w domu skrzypce których nawet nie chce mi się ruszać, z reszta tego bez szkoły muzycznej się i tak nie nauczę. Gdzieś tam leży też fletnia pana, trochę na niej pogrywałam ale bez większych efektów. Generalnie jestem zbyt leniwa


jesteśmy pieprzonymi obrońcami wiary

Offline

 

#12 2011-01-08 17:20:22

 Emily Puppet

Nowonarodzony

Skąd: Wonderland
Zarejestrowany: 2011-01-03
Posty: 41
Punktów :   

Re: Na czym gracie lub na czym zamierzacie grać?

Ja mam skrzypce i klawesyn (stary jak świat) a umiem grać na keybordzie, klawesynie i parę akordów na skrzypcach ale ostatnio nauka weszła więc nie mam czasu


When the raven sit on my latern,
I found a Mystery Theatre,
And remember: Gentleman aren't nice!

Offline

 

#13 2011-01-08 21:01:30

 Apogee

Szalony Kapelusznik

Skąd: Żywiec
Zarejestrowany: 2010-11-30
Posty: 475
Punktów :   
WWW

Re: Na czym gracie lub na czym zamierzacie grać?

Ja też nie miałam czasu uczyć się grać na gitarze, dlatego leży praktycznie nietknięta gdzieś u mnie w pokoju.


Koszmar dzieciństwa.. i będzie jeszcze gorzej.
Pewnego dnia obudzisz się i wszystko minie.

Offline

 

#14 2011-01-08 21:11:13

Kerozyna

Najemnik

Zarejestrowany: 2010-12-24
Posty: 20
Punktów :   

Re: Na czym gracie lub na czym zamierzacie grać?

W podstawówce uczyłam się grac na gitarze klasycznej, ale nie miałam do tego za dużego talentu.
Ciągnie mnie do skrzypiec, ale już chyba jestem za stara, za mało plastyczne palce.


This is my right to be ugly, short and fat.

Offline

 

#15 2011-01-19 18:33:14

 Hekate

Spragniona bestia

Skąd: City of Salt
Zarejestrowany: 2011-01-05
Posty: 80
Punktów :   

Re: Na czym gracie lub na czym zamierzacie grać?

Chodziło się 6 lat do szkoły muzycznej i męczyło się klawisze Mam w domu fortepian, czasem sobie gram, ale wolę śpiewać głosem operowym... Nie wiążę z tym przyszłości, ale chyba przyznacie, że muzyka upiększa życie.


Myśmy z tej samej materii,
Co mary senne, i krótkie to życie
Kończy się snem.

Offline

 
  • Index
  •  » Muzyka
  •  » Na czym gracie lub na czym zamierzacie grać?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ethical practices https://wymarzonezdjecia.pl/przegrywanie-minidv-pr