Społeczeństwo oryginalnych ludzi, trzymających się razem.

Mrok staje się popularny... my jednak zawsze go odczuwaliśmy.


#1 2011-01-04 17:38:47

Eldhwen

Nocny łowca

Zarejestrowany: 2011-01-02
Posty: 159
Punktów :   -2 

Evanescence

Ok, widzę, że nikt się nie kwapi, więc ja zakładam ten wątek
Powiem wam szczerze, że jakoś nigdy nie rozumiałam fenomenu tego zespołu. Owszem, mają kilka dobrych piosenek, przede wszystkim ballad, sama czasem ich słucham. Jednak nie jest to nic nadzwyczajnego, taki przebojowy post grunge w sam raz do puszczania w RMF FM jako coś 'cięższego'. Ale jak można to nazywać gotykiem, albo, co gorsza, metalem? Według mnie jedyną rzeczą wyróżniającą ten zespół jest fantastyczny głos Amy.
Chyba polecą kamienie w moją stronę ;P


jesteśmy pieprzonymi obrońcami wiary

Offline

 

#2 2011-01-04 19:35:18

 Cheyenne

Nocny łowca

Skąd: zza siódmego lasu
Zarejestrowany: 2010-08-25
Posty: 155
Punktów :   
WWW

Re: Evanescence

Kamienie? A gdzie tam ;D Co najwyżej kołki. Osinowe.
Nie no, oczywiście nikomu serca przebijać nie będę, bo i nie ma po temu powodów ;] Ale za to (ha! co za niespodzianka!) skorzystam z okazji i sama wypowiem ;P

Szczerze mówiąc już od dawna próbuję się oduczyć się (z różnym skutkiem) pakowania zespołów do konkretnych szufladek. Stąd zamiast oklejać Evanescence tysiącem nalepek, odbieram zespół taki, jaki jest.
Nawiasem mówiąc, właśnie ta grupa wprowadziła mnie do świata mocnej muzyki. Za co jestem jej dozgonnie wdzięczna.
Głos Amy idealnie kreuje klimat, który moim zdaniem jest jednym z głównych czynników, jakie zdobyły Evanescence tylu fanów. Poza tym także teksty są na tyle uniwersalne, opisują takie emocje, że wiele osób może się z nimi utożsamić.


there's a voice leading me to a wasteland

Offline

 

#3 2011-01-04 20:42:32

 Apogee

Szalony Kapelusznik

Skąd: Żywiec
Zarejestrowany: 2010-11-30
Posty: 475
Punktów :   
WWW

Re: Evanescence

Evanescence.. hm... pamiętam kilka piosenek.
Ba, niektóre są zajebiste.
Np. takie Lies, Going under czy Everybody's fool.


Koszmar dzieciństwa.. i będzie jeszcze gorzej.
Pewnego dnia obudzisz się i wszystko minie.

Offline

 

#4 2011-01-04 21:04:24

 Cheyenne

Nocny łowca

Skąd: zza siódmego lasu
Zarejestrowany: 2010-08-25
Posty: 155
Punktów :   
WWW

Re: Evanescence

Dokładnie, niektóre są po prostu świetne


there's a voice leading me to a wasteland

Offline

 

#5 2011-01-04 21:46:57

 Apogee

Szalony Kapelusznik

Skąd: Żywiec
Zarejestrowany: 2010-11-30
Posty: 475
Punktów :   
WWW

Re: Evanescence

... ale reszta już niekoniecznie...
Zresztą nie będę się zanadto wypowiadać, bo nie znam Evanescence prócz tych kilku piosenek.


Koszmar dzieciństwa.. i będzie jeszcze gorzej.
Pewnego dnia obudzisz się i wszystko minie.

Offline

 

#6 2011-01-04 23:01:35

 Bruxist

Moderator

Skąd: Gipsowa Brama, Tarchattan
Zarejestrowany: 2010-12-25
Posty: 107
Punktów :   

Re: Evanescence

Na chwilę obecną Evanescence to dla mnie odpowiednia muzyka, żeby puścić sobie w tle w czasie gry na komputerze czy innych tego typu zajęć. Lubię, nawet bardzo, ale nie chłonę z zapartym tchem. Już nie.

Może kwestia tego, że słyszałem ich już zbyt wiele razy. Tak naprawdę jedyną rzeczą, która nadal mnie rusza w Evanescence, jest głos Amy.


IV. Pamiętał będziesz dawne dni Black Sabbath i czcił ich nieświętość w tajemnicy.
X. Nie będziesz spał po nocach, albowiem pił będziesz kawę.
XIII. Nie będziesz wyłączał naszej muzyki na życzenie sąsiada, albowiem błądzi on w mroku.

- z XIII Przykazań Kościoła Tiamat

Offline

 

#7 2011-01-04 23:04:06

 Apogee

Szalony Kapelusznik

Skąd: Żywiec
Zarejestrowany: 2010-11-30
Posty: 475
Punktów :   
WWW

Re: Evanescence

Z tego co tutaj piszecie, można wywnioskować jest to, że jedyną wartościową rzeczą w tym zespole jest głos Amy.
Mi osobiście też bardzo się podoba rzecz jasna.


Koszmar dzieciństwa.. i będzie jeszcze gorzej.
Pewnego dnia obudzisz się i wszystko minie.

Offline

 

#8 2011-01-05 00:01:09

 Bruxist

Moderator

Skąd: Gipsowa Brama, Tarchattan
Zarejestrowany: 2010-12-25
Posty: 107
Punktów :   

Re: Evanescence

Jej głos jest rzeczą na tyle wartościową, że z przyjemnością słucham go także w piosenkach innych wykonawców (Korn, anyone?)...


IV. Pamiętał będziesz dawne dni Black Sabbath i czcił ich nieświętość w tajemnicy.
X. Nie będziesz spał po nocach, albowiem pił będziesz kawę.
XIII. Nie będziesz wyłączał naszej muzyki na życzenie sąsiada, albowiem błądzi on w mroku.

- z XIII Przykazań Kościoła Tiamat

Offline

 

#9 2011-01-19 17:58:04

 Hekate

Spragniona bestia

Skąd: City of Salt
Zarejestrowany: 2011-01-05
Posty: 80
Punktów :   

Re: Evanescence

Nie ukrywam, że Evanescence to moje początki w mroczniejszych brzmieniach. W ich piosenkach są prawdziwe uczucia, a nie jakieś brzdąkanie o miłości. No i głos Amy... Przyznaję, że słucham, choć grają wszystko trochę na tę samą nutę. Czekam na nową płytę i mam nadzieję na małą zmianę (oczywiście na lepsze).


Myśmy z tej samej materii,
Co mary senne, i krótkie to życie
Kończy się snem.

Offline

 

#10 2011-02-17 21:34:34

 somberbloodyday

Nowonarodzony

5240840
Zarejestrowany: 2010-06-01
Posty: 13
Punktów :   

Re: Evanescence

Z Evanescence zaczynałam, a przy Haunted zasypiam nadal ! Dzięki ci Amy! Jestem ciekawa co będzie na następnej płycie, tylko szkoda, że tak późno ją wydają, nikt już o nich nie pamięta. Ludzie (pop-rockowe dziewczynki) wolą takie zespoły jak Indica. XD


I said, hey, girl with one eye
Get your filthy fingers out of my pie
I said, hey, girl with one eye
I'll cut your little heart out cause you made me cry

Offline

 

#11 2011-02-18 20:27:51

 Marwoaleth

Spragniona bestia

Skąd: Obojętnie, byle daleko
Zarejestrowany: 2010-12-08
Posty: 91
Punktów :   

Re: Evanescence

Przesłuchałam jedną płytę, i nawet mi się podobała. Ale bez rewelacji. To był album "Fallen".

I Somberbloodyday możesz mi wyjaśnić co masz na myśli mówiąc "Ludzie (pop-rockowe dziewczynki) wolą takie zespoły jak Indica. XD"?

Bo, bez urazy, ale zrozumiałam że uważasz Evanescen za dobry zespół, a zespół Indica za plebs. Hmm, tak wywnioskowałam z Twojej wypowiedzi, ale może się mylę albo przesadzam, więc, wyjaśnij mi to proszę


"Tylko we śnie jesteśmy wolni. Na jawie musimy się śpieszyć."
"Strach prowadzi do gniewu, gniew do nienawiści, nienawiść prowadzi do cierpienia..."

http://pencil-and-paper.blog.onet.pl

Offline

 

#12 2011-02-18 21:16:59

Eldhwen

Nocny łowca

Zarejestrowany: 2011-01-02
Posty: 159
Punktów :   -2 

Re: Evanescence

No co ty Marwoaleth, przecież Evanescence to najambitniejszy zespół ever, wiesz metal, gotyk te sprawy. Indica to przy tym Doda, no weeeeź.
Ale jestem wredna


jesteśmy pieprzonymi obrońcami wiary

Offline

 

#13 2011-02-19 09:28:02

 Marwoaleth

Spragniona bestia

Skąd: Obojętnie, byle daleko
Zarejestrowany: 2010-12-08
Posty: 91
Punktów :   

Re: Evanescence

Heh


"Tylko we śnie jesteśmy wolni. Na jawie musimy się śpieszyć."
"Strach prowadzi do gniewu, gniew do nienawiści, nienawiść prowadzi do cierpienia..."

http://pencil-and-paper.blog.onet.pl

Offline

 

#14 2011-02-19 20:04:30

 somberbloodyday

Nowonarodzony

5240840
Zarejestrowany: 2010-06-01
Posty: 13
Punktów :   

Re: Evanescence

Naprawdę jesteście wredni!

Chodziło mi po prostu o to, że Evanecsence i ich piosenki lubi prawie każdy, a Indice słyszałam i uważam, że nie spodoba się tak wielu osobom. I tak się składa, że o tym zespole powiedziała mi koleżanka z klasy, bo słyszała, że Indica jest taaaka gotycka. Dodam, że ta dziewczyna jest tak rockowa, że po kątach słucha Hany Montany, a powiedziała, że I. jej się podoba.

Tylko to chciałam zakomunikować. podobno każdy może tutaj się wypowiadać.

Trudno mi się zdobywa znajomych, jestem w trudnej sytuacji, proszę pozwólcie mi dojść do siebie, bo jak na razie wszyscy mnie krytykują. Nie chce żeby to zabrzmiało jak wołanie o pomoc Emo, ale mam nadzieję, że ktoś powie co mam zrobić, gdy przyjaciółka odwraca się ode mnie plecami.


I said, hey, girl with one eye
Get your filthy fingers out of my pie
I said, hey, girl with one eye
I'll cut your little heart out cause you made me cry

Offline

 

#15 2011-02-19 21:23:18

Eldhwen

Nocny łowca

Zarejestrowany: 2011-01-02
Posty: 159
Punktów :   -2 

Re: Evanescence

Ok ok, nikt ci nie mówi, że się nie możesz wypowiadać, wyluzuj. Mi też się Indica nie podoba, już Evanescence bardziej lubię. Ten komentarz o pop-rockowych dziewczynkach wydał mi się śmieszny, ponieważ Evanescence to nie jest (bez urazy) dużo lepszy zespół. Moim zdaniem. Z "rockowymi" fankami Hanny miałam do czynienia i wiem, że to jest dość traumatyczne.

To o znajomych na serio? Sorry, muszę spytać, bo jeśli robisz sobie jaja to to nie jest śmieszne. Jeśli na serio, to cię rozumiem.


jesteśmy pieprzonymi obrońcami wiary

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Naprawa telefonów Kraków Cennik