Społeczeństwo oryginalnych ludzi, trzymających się razem.

Mrok staje się popularny... my jednak zawsze go odczuwaliśmy.


#1 2011-01-01 16:39:16

 Ishtar

Spragniona bestia

Skąd: Vendigroth
Zarejestrowany: 2010-04-22
Posty: 62
Punktów :   

Sklepy

Postanowiłam zrobić listę znanych mi polskich sklepów z odzieżą w nietypowym klimacie i umieścić kilka swoich opinii o nich bo oczywiście można np. na Ebay'u kupić ładny gorset za 9 dolarów ale co z tego skoro za przesyłkę z USA do Polski trzeba zapłacić niekiedy więcej i wychodzi nam praktycznie cena gorsetu kupionego tutaj (pamiętajmy też, że procedury zwracania towaru są dużo łatwiejsze jeśli odbywają się w kraju niż za granicą).



1. RockMetalShop
Chyba najbardziej znany ze wszystkich jeśli chodzi o sprzedaż alternatywnej odzieży i gadżetów. Osobiście nie robiłam na nim większych zakupów. Jestem zdania, że stanowczo za dużo każą sobie płacić (dla porównania dam potem inny sklep ze znacznie niższymi cenami identycznego asortymentu). Dobry na grupowe zakupy, w pojedynkę niekoniecznie.
Moje zakupy stamtąd:
- Czarna kostka - bardzo dobra rzecz, wytrzymała, pojemna, NIEPRZEMAKALNA. Moja ma już z 4-5 lat i nosi niewielkie ślady zużycia.
- Przypinka I HAVE A BAD DAY - ot przypinka. Ma dość dobry mechanizm zapinania (w sensie nie wypnie się tak łatwo jak to bywa u innych malutkich przypinek).
- Naszywka Lacrimosa "Inferno" - już jej dość długo nie ma w sklepie ale możecie sobie ów obrazek obejrzeć na google. Naszywka akurat nie należała do najlepszych produktów - brak obrzucenia na brzegach przez co się pruła dość szybko, więc ostrożnie z naszywkami z RMS

2. ROCK ART SHOP
Sklep znany mi jedynie z widzenia. Asortyment zdecydowanie chudszy, ceny różne - raz niższe, raz wyższe, raz porównywalne do RMS.

3. GothicDream
Sklep również znany mi tylko z widzenia ale ma jeden, ogromny plus - oferuje buty firmy Demonia w cenie niższej niż RockMetalShop, nawet o więcej niż 50%. Dla przykładu buty DEMONIA CHARADE 26/B/PU
- Gothic Dream, cena stała: 209zł
- RockMetalShop, cena stała: 439zł

4. Restyle.pl
Sklep mój ulubiony, głównie z tego powodu, że oferuje ładne i nawet dobrej jakości gorsety za bardzo atrakcyjne ceny, chociaż zdarzyło mi się również i kupić na tym sklepie buble (np. rajstopy w panterkę, które się podziurawiły w trakcie ubierania...). Jeśli chcecie znać moje opinie o produktach, podpisuję się tam jako Luciferia.
Zauważyłam dużo narzekań na koszulę w czarno-białe paski, że spierają się po pierwszym praniu (nawet ręcznym) i materiał się kurczy. Ja moją prałam w zimnej wodzie i z Woolite do ochrony kolorów. Mojej koszuli nic się nie stało.

5. PaperCats
Sklep znany tylko z widzenia, atrakcyjne ceny, nie wiem jak z jakością towaru.

6. Kinky Kiki
Sklep nawet niezły, ma niestety dla mnie ogromną wadę: brak możliwości wystawiania opinii o zakupionym towarze oraz brak informacji o możliwości zwrócenia zakupionego towaru.

7. GLOVESTAR
Osobiście na tym sklepie nie kupowałam, ale znajomi moi twierdzą, że stosunek jakość/cena jest dość zachwiany.

8. Evil Dolls
Tego sklepu praktycznie nie znam.



Dodam jeszcze listę sklepów na Allegro ale te znam już tylko z widzenia.
- PhoenixFire - oferta niestała. Ubrania robione przez ludzi, nie przez fabrykę, dlatego niektóre artykuły mogą się tam więcej nie pojawić.
- amartia - sklep Victoriana, naprawdę ładna i klimatyczna biżuteria za przyzwoitą cenę. Często mają ładne i tanie kamee oraz biżuterię w klimacie steampunkowym (YUMM!).
- PunkieStyle - nazwa użytkownika może być trochę myląca. Sklep z dodatkami typu dusiki, rękawki itp. Polecam dla miłośniczek stylu Gothic Lolita. Autorka tych wszystkich dodatków ma również swój profil na deviantArcie oraz blogspocie, dzięki którym możemy być na bieżąco z jej artykułami i śledzić, które są dostępne.
- Sionnaine - sklep podobny do Victoriany, ładna biżuteria, ładne ceny. Do tego kamee, zegarki kieszonkowe i biżuteria steampunkowa.
- CandyStore - ten sklep jest całkiem ciekawy, można na nim znaleźć naprawdę ciekawe dodatki i tu oferta jest dość szeroka - oprócz gotyckich cylinderków i toczków, czasami można tu nabyć gadżety w klimacie pin-up lub związane z Alicją w Krainie Czarów. Oprócz tego CandyStore sprzedaje również gorsety.
- Black-Gate - sklep RebelMadness. Z tego co mi wiadomo, to też nie są to ubrania robione przez fabrykę.



Miłych zakupów


Let the Priests of the Raven of dawn no longer in deadly black, with hoarse note, curse the sons of joy!
Nor his accepted brethren, whom, tyrant, he calls free: lay the bound or build the roof.
Nor pale religious Letchery call that virginity, that wishes but acts not!

Offline

 

#2 2011-01-01 17:08:51

 Bruxist

Moderator

Skąd: Gipsowa Brama, Tarchattan
Zarejestrowany: 2010-12-25
Posty: 107
Punktów :   

Re: Sklepy

Biżuteria też podchodzi pod temat, prawda?

W takim razie polecam sklep WildCat. Ich kolczyki nie są może bardzo tanie (Koltat chociażby ma tańsze), ale za to dobrej jakości. Żadnego uczulającego szajsu wpychanego jako dobry materiał. Wiem, bo regularnie się tam zaopatruję.
Poza tym sprzedają też inną biżuterię, szkła kontaktowe, akcesoria i koszulki. Te ostatnie są szczególnie ciekawe, bo nadruki (zaprojektowane przez Vince'a Raya) są często w klimatach horroru i psychobilly. Osobiście od roku zbieram się do kupienia koszulki "Dr Dementia"... A w odleglejszych planach mam soczewki.




Jeśli miałbym natomiast odradzać jakąś markę ciuchów i dodatków, to unikajcie AsMody - z daleka widać, że ich ciuchy to tani plastik. Dopóki się coś nie zmieni w ich towarze, nadal w 9 przypadkach na 10 widząc zdjęcie będę rozpoznawał, że to AsModa...


IV. Pamiętał będziesz dawne dni Black Sabbath i czcił ich nieświętość w tajemnicy.
X. Nie będziesz spał po nocach, albowiem pił będziesz kawę.
XIII. Nie będziesz wyłączał naszej muzyki na życzenie sąsiada, albowiem błądzi on w mroku.

- z XIII Przykazań Kościoła Tiamat

Offline

 

#3 2011-01-01 17:33:27

 Margot

Administrator

21883498
Skąd: Gingerbread Coffin
Zarejestrowany: 2010-04-22
Posty: 384
Punktów :   
WWW

Re: Sklepy

Kupowałam w restyle torbę z suwakami - starą wersję. Już prawie mi się rozwaliła - nie wiem jak z tą nową z wzmocnionym materiałem. Tamta dość mocno mnie zniechęciła. Mam zamiar zamówić parę rzeczy, ale się waham.



I jeszcze chciałam zapytać: widział ktoś porządne, długie zakolanówki? Najlepiej w paski. Czarne i białe albo czerwone... Cokolwiek. Od pewnego czasu obserwuję allegro, kupiłam nawet jedne, ale są trochę za krótkie. W dobrej długości mogę znaleźć tylko czarne ;(

Offline

 

#4 2011-01-01 22:20:31

 Cheyenne

Nocny łowca

Skąd: zza siódmego lasu
Zarejestrowany: 2010-08-25
Posty: 155
Punktów :   
WWW

Re: Sklepy

Z wymienionych do tej pory sklepów znam dobrze tylko restyle i RMS. Inne, jak np. gothicdream, papercats czy evildolls, tylko przeglądałam.

Restyle naprawdę lubię, mam tam już za sobą mnóstwo udanych zakupów Choćby rajstopy w paski, trzy koszulki (jedna niestety nieco się sprała, ale pozostałe dwie - bardzo dobra jakość), bluzę, płaszcz phaze, torbę i trochę biżuterii. Wszystko służy mi bez zarzutu, a kiedy dodać do tego sprawną obsługę, myślę, że można z czystym sumieniem sklep polecać.

Z RMS także mam wiele rzeczy. Faktem jest, że ceny mają w wielu przypadkach zbyt wygórowane, ale zdarzają się też rzeczy ciekawe, a niezbyt drogie. Zależy oczywiście czego się szuka. Ja głownie zaopatruję się tam w trampki (do tej pory bodajże trzy pary) oraz koszulki i inne gadżety muzyczne (naszywki, przypinki itp). Negatywnych doświadczeń, odpukać, brak.


there's a voice leading me to a wasteland

Offline

 

#5 2011-01-01 23:05:42

 Apogee

Szalony Kapelusznik

Skąd: Żywiec
Zarejestrowany: 2010-11-30
Posty: 475
Punktów :   
WWW

Re: Sklepy

Ja do tej pory zamawiałam tylko na restyle.
Mam tam nick vannacutt.
Do niektórych produktów można mieć zastrzeżenia, ale mimo wszystko uwielbiam ten sklep. Następne zamówienie planuję już w tym miesiącu. RMS,PaperCats i Gothic Dream tylko przeglądam.


Koszmar dzieciństwa.. i będzie jeszcze gorzej.
Pewnego dnia obudzisz się i wszystko minie.

Offline

 

#6 2011-01-02 12:50:27

 Aurella

Administrator

Skąd: Silent Hill
Zarejestrowany: 2010-03-27
Posty: 58
Punktów :   

Re: Sklepy

Ja sobie na restyle kupiłam koszulkę z rodziną Adamsów i nic mi się z nią nie dzieje.
Kupiłam sobie również te rajstopy w panterkę- totalna porażka. Przy pierwszym przymierzaniu tak samo mi się pozaciągały, a gdy już je obrałam całkiem zrobiły mi się oczka.
Już nigdy nie kupię żadnych rajstop w internecie.
Za to mogę polecić gorsety z tamtej strony. Dla mnie są może nie idealne, ale jak na tą cenę to się opłaca.


"Levander blue, dilly-dilly,
Levander green,
Here I am king, dilly-dilly,
You shall be Queen"

Offline

 

#7 2011-01-02 19:45:04

Kerozyna

Najemnik

Zarejestrowany: 2010-12-24
Posty: 20
Punktów :   

Re: Sklepy

Mnie podobają się rękawiczki z ASmody, może plastikowe, ale mają olbrzymi wybór bardzo fajnych, tanich wzorów. Jeszcze nic u nich nie kupowałam, ale może już niedługo.

Jeśli chodzi o gotyckie butki i ciekawe rajstopki, warto zajrzec do internetowych sex-shopów. Mają dużo modeli z Demonii i Pleasera, często tańszych niż w "gotyckich" sklepach http://www.sisi.pl/ http://www.venus.net.pl/. Ciekawą ofertę ma też Alterfashion.eu

Ciekawym sklepem jest też PartyBox. To co prawda sklep z kostiumami ale można znaleźc tam dużo ciekawych rękawiczek, pończoch, świetne majtki, gotyckie bluzki, spódniczki i kolie - w bardzo korzystnych cenach.

Bardzo dobre wrażenie zrobiło na mnie Clarie's (nie wiem, czy tak się to dokładnie pisze) sieciówka z biżuterią i dodatkami, ostatnio otworzyli kilka butików w centrach handlowych w Warszawie i mają bardzo dużo rzeczy w stylu gothic, emo, scene, punk - wszystko odrobinę tandetne (dla babybats) i dośc drogie, ale jeśli nie ma się możliwości zamawiania ze sklepów internetowych jest to całkiem niezłe wyjście. Kupiłam koleżance długie czarne rękawiczki z metalowymi klamrami i są naprawdę super. Jako piercer - odradzam biżuterię do ciała, wygląda na bardzo słabą jakościowo. Mają też "sztuczne" kolczyki do warg, pępków, uszu - bardzo poszukiwane przez osoby, które jeszcze nie mogą pozwolic sobie na prawdziwe przekłucia.

Ze sklepów stacjonarnych jeszcze SIX - mają świetną biżuterię, też sporo w stylu emo/scene i gothic, ale trzeba dobrze poszukac. Mają też bardzo duży, jak na polskie realia, wybór biżuterii do ciała - niestety, nie grzeszy jakością. Kolczyk do helix, który u nich kupiłam, noszę już od trzech lat, ale kolczyki do nosa porozpadały się, a koleżanka mało nie udusiła się jednym z nich (był tak mały, że w nocy przeszedł cały przez dziurkę i wypadł).



Z internetowych sklepów jeszcze:
http://www.gothicpunkshop.pl/
http://sklepgothic.pl/
http://missmolly.pl/
http://www.klimatyczne.pl/
http://jazgot.net/
http://www.streetcore.pl/
http://www.glany.pl/


This is my right to be ugly, short and fat.

Offline

 

#8 2011-01-02 20:02:10

 Apogee

Szalony Kapelusznik

Skąd: Żywiec
Zarejestrowany: 2010-11-30
Posty: 475
Punktów :   
WWW

Re: Sklepy

Planuję sobie zamówić jakąś koszulę, tylko nie wiem czy wybrać jedną z tych z kokardą, które są dostępne na Restyle, czy może to cudeńko: http://www.evildolls.pl/Koszula_Serduszka-236.html


Byłabym szczęśliwa gdybyście mi doradziły.


Koszmar dzieciństwa.. i będzie jeszcze gorzej.
Pewnego dnia obudzisz się i wszystko minie.

Offline

 

#9 2011-01-02 20:17:27

 Margot

Administrator

21883498
Skąd: Gingerbread Coffin
Zarejestrowany: 2010-04-22
Posty: 384
Punktów :   
WWW

Re: Sklepy

Apogee napisał:

Planuję sobie zamówić jakąś koszulę, tylko nie wiem czy wybrać jedną z tych z kokardą, które są dostępne na Restyle, czy może to cudeńko: http://www.evildolls.pl/Koszula_Serduszka-236.html


Byłabym szczęśliwa gdybyście mi doradziły.

Ja osobiście wzięłabym którąś z kokardą, chociaż ta co podrzuciłaś jest świetna. Też zwróciłam na nią uwagę. Nie... Mimo wszystko dla siebie wzięłabym taką z kokardą. W paaaaski... Tylko że z kameą do wpięcia, bo bez wygląda tak łyso

Offline

 

#10 2011-01-02 20:43:20

 Apogee

Szalony Kapelusznik

Skąd: Żywiec
Zarejestrowany: 2010-11-30
Posty: 475
Punktów :   
WWW

Re: Sklepy

Zastanawiałam się nad zwykłą czarną z kokardą, albo właśnie nad tą w paski z kokardą, tylko boję się, że mi się spierze, choć w komentarzach niczego takiego nie było.


Koszmar dzieciństwa.. i będzie jeszcze gorzej.
Pewnego dnia obudzisz się i wszystko minie.

Offline

 

#11 2011-01-08 21:18:17

Kerozyna

Najemnik

Zarejestrowany: 2010-12-24
Posty: 20
Punktów :   

Re: Sklepy

http://www.bootky.pl/

Oficjalny przedstawiciel Pleaser na Polskę. Ceny różne, niekoniecznie najniższe w kraju, ale jest tam wiele modeli, których nie widziałam na żadnej innej stronie. Bardzo ciekawe są też buty submarki Funtasma - można znaleźc tam sporo modeli w gotyckich klimatach a są zdecydowanie tańsze niż modele Demonii


This is my right to be ugly, short and fat.

Offline

 

#12 2011-01-08 22:54:34

 Lady dePress

Najemnik

Skąd: znienacka!
Zarejestrowany: 2010-06-30
Posty: 114
Punktów :   

Re: Sklepy

PhoenixFire miały kiedyś sklep stacjonarny w Warszawie, coś w rodzaju gotyckiego second-handu, do którego nie wypadało przyjść ubranym w jeansy XD, ale niestety się zawinęły i wystawiają jedynie w necie. Trochę szkoda, bo oprócz second-handu były jeszcze oryginalne ciuszki przez nie tworzone (co dość zabawnie wpłynęło na ubiór ludzi na imprezach! Ich ciuchy są dość charakterystyczne i śmiesznie było widzieć 10 dziewczyn w podobnych strojach opatrzonych "krukiem") oraz coś w rodzaju miejsca spotkań towarzyskich, lol.

Jeśli chodzi o Victorianę - wraz z Lordem osobiście znamy dziewczyny stojące za tym sklepikiem i mogę ręczyć własną reputacją za absolutną zajebistość każdej błyskotki tworzonej przez nie. Oprócz tego dziewczyny montują również dodatki i stroje na LARPy (oraz LARPy same w sobie, co czyni je jeszcze fajniejszymi!) <3 Uwielbiam je, a ceny są bardziej niż przystępne. Chyba mnie nie zjedzą, jeśli zdradzę, że szykują się z wejściem na rynek w formie pełnoprawnego sklepu internetowego zamiast sklepiku na allegro ^^ Prace w toku więc cierpliwości!


"To do is to be" - Nietzsche; "To be is to do" - Kant; "Do Be Do Be Do" - Sinatra

Offline

 

#13 2011-01-09 19:35:19

 Ishtar

Spragniona bestia

Skąd: Vendigroth
Zarejestrowany: 2010-04-22
Posty: 62
Punktów :   

Re: Sklepy

wiem, że miały sklep w Warszawie ale mi osobiście na nic się nie przydał bo mieszkam praktycznie przy granicy z Czechami sklep nawet miał swoją stronę ale takowa też już nie działa. Trochę szkoda, bo na niektóre artykuły miałam ogromną chęć


EDIT: widzę, że mają na eblogu KLIK!

Ostatnio edytowany przez Ishtar (2011-01-09 19:37:12)


Let the Priests of the Raven of dawn no longer in deadly black, with hoarse note, curse the sons of joy!
Nor his accepted brethren, whom, tyrant, he calls free: lay the bound or build the roof.
Nor pale religious Letchery call that virginity, that wishes but acts not!

Offline

 

#14 2011-01-13 22:04:18

 Apogee

Szalony Kapelusznik

Skąd: Żywiec
Zarejestrowany: 2010-11-30
Posty: 475
Punktów :   
WWW

Re: Sklepy

Kiedy weszłam na link podany przez Ishtar wyświetliło mi się, że blog został opuszczony.
Ale kiedyś byłam na ich poprzedniej stronie, nawet fajnie mieli tam rzeczy.


Koszmar dzieciństwa.. i będzie jeszcze gorzej.
Pewnego dnia obudzisz się i wszystko minie.

Offline

 

#15 2011-03-06 20:52:44

 Hekate

Spragniona bestia

Skąd: City of Salt
Zarejestrowany: 2011-01-05
Posty: 80
Punktów :   

Re: Sklepy

Ja kupuję w Restyle. Przyzwoite ceny i dobra jakość. Ale szykuję się też do zamówienia na innych stronach. Ostatnio znalazłam sklepy, których tu nie wymieniono.

http://margothvong.pl/ Same dodatki i mały asortyment, ale niektóre rzeczy śliczne...
http://darkcameo.pl/  Biżuteria i gorsety w dość niskich cenach i niestety też mało ciuchów.


Myśmy z tej samej materii,
Co mary senne, i krótkie to życie
Kończy się snem.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.hotelstayfinder.com/