Społeczeństwo oryginalnych ludzi, trzymających się razem.

Mrok staje się popularny... my jednak zawsze go odczuwaliśmy.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2011-01-22 22:59:28

Eldhwen

Nocny łowca

Zarejestrowany: 2011-01-02
Posty: 159
Punktów :   -2 

Harry Potter

Skoro trochę osób lubi tutaj książki p. Rowling, można trochę pogadać o ich ekranizacjach
Muszę się przyznać że moja przygoda z HP zaczęła się od obejrzenia 'Kamienia Filozoficznego' gdzieś w okolicach pierwszej klasy podstawówki, książki przeczytałam trochę później. Do dziś, kiedy to oglądam, czuję się jakbym znów miała te 7 czy 8 lat. Wspaniale uchwycili ten magiczny klimat, bardzo mało różnic między scenariuszem a fabułą książki, podobnie w drugiej części. Najbardziej lubię 'Więźnia z Azkabanu', co prawda jest więcej zmian, trochę niedopowiedzeń (np. pochodzenie mapy huncwotów nie jest wytłumaczone, nie wiadomo kim byli Lunatyk, Glizdogon, Łapa i Rogacz), ale te piękne widoki i muzyka (i Syriusz, i Lupin) <3, jest też odrobinę mroczniej. 'Czara Ognia' już mnie trochę rozczarowała, brakowało mi na przykład Zgredka, wogóle to sobie inaczej wyobrażałam, co nie zmienia faktu, że to dobry film. Natomiast 'Zakon Feniksa' i 'Książę Półkrwi' to imo totalna żenada i porażka, masa niezgodności z książkami, dodawanie jakichś zupełnie niepotrzebnych scen (Ginny wiążąca bucika itd. -.-). Dłuugo by zeszło gdybym chciała wymienić wszystko co mi się nie podoba (chociażby zminimalizowanie roli mojej kochanej Tonks). O siódmej części narazie nie wypowiem się konstruktywnie, gdyż muszę ją jeszcze raz 'na trzeźwo' obejrzeć. Mogę tylko powiedzieć, że pierwsza połowa była przynudnawa, beznadziejna była scena z Bathildą i brakowało mi głównego motywu muzycznego, który zawsze robił taki niesamowity klimat. Myślę, że jedną z najmocniejszych stron filmów o HP jest gra aktorów. Większość głównych postaci jest bardzo bliska moim wyobrażeniom, a Snape jest po prostu idealny. Nie mogę się doczekać drugiej części 'Insygniów', chociaż w sumie spodziewam się, że jak zwykle największy nacisk położą na efekciarstwo. Ostatnio na przykład przeczytałam, że Snape ma umrzeć w jakimś szklanym domku (?), a nie we wrzeszczącej chacie. Jak będzie zobaczymy, ale mam nadzieję że chociaż tej jednej najlepszej sceny nie zepsują.
Piszcie, co Wy sądzicie na ten temat

Uff, i znowu popłynęłam, to miało być krótsze, serio! x)


jesteśmy pieprzonymi obrońcami wiary

Offline

 

#2 2011-01-23 00:51:54

 Margot

Administrator

21883498
Skąd: Gingerbread Coffin
Zarejestrowany: 2010-04-22
Posty: 384
Punktów :   
WWW

Re: Harry Potter

Ja uwielbiam właściwie wszystkie części. Zostało mi w nich dzieciństwo
Chociaż paru ostatnim zdecydowanie czegoś brakowało... 7 na pewno głównego motywu, muszę się zgodzić. Jest niesamowity i we wszystkich pozostałych budował klimat, a tutaj - kaput. I w pewnym momencie filmu nie dało się zrozumieć bez znajomości książki, a to raczej nie powinno zachodzić w dobrych adaptacjach.
Reżyser za mocno stawia na wątki romantyczne. Z początku było to nawet fajne, ale dość szybko mi się przejadło.

No i największy minus czwartej części - od pewnego czasu po prostu nie jestem w stanie jej obejrzeć po raz kolejny. Chociaż zabijany Cedrik Diggory sprawia pewną satysfakcję


Swoją drogą - ktoś widział, jak skopana jest gra na podstawie siódmej części?

Offline

 

#3 2011-01-23 20:05:19

 Apogee

Szalony Kapelusznik

Skąd: Żywiec
Zarejestrowany: 2010-11-30
Posty: 475
Punktów :   
WWW

Re: Harry Potter

Moja znajomość Harrego Pottera kończy się na Czarze Ognia i niech tak zostanie.
Kiedyś nawet lubiłam ten film (książek nie czytałam), ale chyba z niego wyrosłam. Teraz myślę, że to dziecinada.
Ale fajna, nie ma co.


Koszmar dzieciństwa.. i będzie jeszcze gorzej.
Pewnego dnia obudzisz się i wszystko minie.

Offline

 

#4 2011-07-09 14:59:38

Eldhwen

Nocny łowca

Zarejestrowany: 2011-01-02
Posty: 159
Punktów :   -2 

Re: Harry Potter

Za sześć dni premiera ostatniego filmu!! Ale pewnie tylko mnie to tak niesamowicie jara..?


jesteśmy pieprzonymi obrońcami wiary

Offline

 

#5 2011-07-15 16:46:27

 Apogee

Szalony Kapelusznik

Skąd: Żywiec
Zarejestrowany: 2010-11-30
Posty: 475
Punktów :   
WWW

Re: Harry Potter

Chyba tylko Ty.
Bo ja szczerze mówiąc mam Pottera powyżej uszu.


Koszmar dzieciństwa.. i będzie jeszcze gorzej.
Pewnego dnia obudzisz się i wszystko minie.

Offline

 

#6 2011-07-26 22:06:38

 Hekate

Spragniona bestia

Skąd: City of Salt
Zarejestrowany: 2011-01-05
Posty: 80
Punktów :   

Re: Harry Potter

Książek nigdy nie czytałam, a filmy oglądałam wszystkie, ponieważ dobrze zrobione, fajna rozrywka i można sobie popatrzeć na doskonałych drugoplanowych aktorów np. Garego Oldmana.
A ja ciągle śmieję się z wyczynów braci Rona


Myśmy z tej samej materii,
Co mary senne, i krótkie to życie
Kończy się snem.

Offline

 

#7 2011-07-26 23:08:53

Eldhwen

Nocny łowca

Zarejestrowany: 2011-01-02
Posty: 159
Punktów :   -2 

Re: Harry Potter

O tak, Fred i George miażdżą, uwielbiam ich! Zdecydowanie aktorzy drugoplanowi są w tych filmach najlepsi, na przykład Gary, Helena Bonham Carter (jak ja ją uwielbiam!), David Thewlis, Alan Rickman... Słowo daję, temu ostatniemu oscar za najlepszą rolę drugoplanową należy się jak psu buda. We wszystkich częściach był genialny, szczególnie w ostatniej. Drugi raz w życiu płakałam na filmie i chyba większość osób na sali się wzruszyła. Ale ponieważ na świecie nie ma sprawiedliwości, a aktorzy z filmów fantasy są zazwyczaj konsekwentnie olewani, pewnie nawet nie otrze się o nominację :| Za to rozbraja mnie filmowy Voldek, nie wytrzymałam w kinie i zaczęłam się śmiać na głos w ee... delikatnie mówiąc niestosownym momencie, aż mnie koleżanki ofuknęły XD

Ostatnio edytowany przez Eldhwen (2011-07-26 23:13:10)


jesteśmy pieprzonymi obrońcami wiary

Offline

 

#8 2011-08-07 22:47:48

 Marwoaleth

Spragniona bestia

Skąd: Obojętnie, byle daleko
Zarejestrowany: 2010-12-08
Posty: 91
Punktów :   

Re: Harry Potter

Cóż, ja uważam że książki są zawsze lepsze od swoich ekranizacji i że film klimatu książki idealnie nie odda.
Książki o HP uwielbiam wszystkie bez wyjątku, a filmy...Czara Ognia bardzo mi się podobała, to tyle
Denerwujące było zmienianie się np. błoni Hogwartu w pierwszych częściach...
Szóstej i siódmej części szczerze nie lubię, piątej też(biedny Syriusz, mój ulubiony bohater)..

Też lubię Freda i Georga

Generalnie najbardziej podobali mi się Syriusz, Remus(bardzo lubię tego aktora) i bliźniaki.


"Tylko we śnie jesteśmy wolni. Na jawie musimy się śpieszyć."
"Strach prowadzi do gniewu, gniew do nienawiści, nienawiść prowadzi do cierpienia..."

http://pencil-and-paper.blog.onet.pl

Offline

 

#9 2011-08-17 21:49:40

 Hekate

Spragniona bestia

Skąd: City of Salt
Zarejestrowany: 2011-01-05
Posty: 80
Punktów :   

Re: Harry Potter

Większość wymienionych już aktorów moim zdaniem świetnie nadaje się do swioich ról, ale jak zobaczyłam, kto gra Voldemorta, byłam zaskoczona. Ralph Fiennes kojarzy mi się z rolami w romantyczno-historycznych filmach typu "Wichrowe wzgórza" czy "Księżna", oglądając wszystkie siedem części nie poznałam zupełnie tego aktora (twarz filmowego Voldemorta mnie rozśmiesza ).

Jeszcze ciekawa historyjka związana z piątą częścią.
Gdy oglądałam ją w kinie najbardziej całą salę rozśmieszyła scena, w której Dumbledore mówi do Harrego, że mu na nim zależy.

Uważam, że zakończenie serii było przyzwoite. Potter zwyciężył, ponieważ posiadał coś, czego Voldemort nie miał - NOS


Myśmy z tej samej materii,
Co mary senne, i krótkie to życie
Kończy się snem.

Offline

 

#10 2011-08-18 00:56:01

Eldhwen

Nocny łowca

Zarejestrowany: 2011-01-02
Posty: 159
Punktów :   -2 

Re: Harry Potter

Gdy oglądałam ją w kinie najbardziej całą salę rozśmieszyła scena, w której Dumbledore mówi do Harrego, że mu na nim zależy.

Też mnie ta scena rozwaliła. Szczególnie, że wtedy chyba już było wiadomo o pewnych yyy... sprawach prywatnych Dumbledore'a

Btw rejestrował się może ktoś z Was na Pottermore?

Ostatnio edytowany przez Eldhwen (2011-08-18 00:58:46)


jesteśmy pieprzonymi obrońcami wiary

Offline

 

#11 2011-08-28 12:17:41

 Marwoaleth

Spragniona bestia

Skąd: Obojętnie, byle daleko
Zarejestrowany: 2010-12-08
Posty: 91
Punktów :   

Re: Harry Potter

Pottermore? Co to?


"Tylko we śnie jesteśmy wolni. Na jawie musimy się śpieszyć."
"Strach prowadzi do gniewu, gniew do nienawiści, nienawiść prowadzi do cierpienia..."

http://pencil-and-paper.blog.onet.pl

Offline

 

#12 2011-09-01 15:58:17

Eldhwen

Nocny łowca

Zarejestrowany: 2011-01-02
Posty: 159
Punktów :   -2 

Re: Harry Potter

http://www.pottermore.com/

Udało mi się zdobyć możliwość korzystania z wersji testowej, teraz czekam na mój list z Hogwartu


jesteśmy pieprzonymi obrońcami wiary

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.back2black.pun.pl