Społeczeństwo oryginalnych ludzi, trzymających się razem.

Mrok staje się popularny... my jednak zawsze go odczuwaliśmy.


#1 2011-01-11 23:47:00

 Bruxist

Moderator

Skąd: Gipsowa Brama, Tarchattan
Zarejestrowany: 2010-12-25
Posty: 107
Punktów :   

Propozycje tematów artykułów

Ja wiem - ten temat jest poruszany w każdym wątku na temat bieżących numerów. Ale dobrze by było zebrać to w jednym miejscu, jako konkretne pomysły na rozwój pisma. W końcu to czytelnicy będą oceniać wyniki, więc czemu nie mieliby sugerować tematów? Nawet jeśli nie zostaną wykorzystane w najbliższym czasie, będzie można do nich wrócić później, kiedy skończą się pomysły

Dodam, że chodzi mi bardziej o artykuły do takich działów jak "Tabu" czy "Strefa Mroku", o szerszej tematyce, albo do "Czarnej Muzy", niż do rubryk tematycznych w rodzaju "Re-Tusz" i "Mała Czarna".

Osobiście chętnie pociągnąłbym temat zwierząt, wychodząc od artykułu o kocie w 1/2011, o tym już wiecie. Myślałem też o poruszeniu mało znanych mitologii (Syberia, anyone?), ale to już temat-rzeka...


IV. Pamiętał będziesz dawne dni Black Sabbath i czcił ich nieświętość w tajemnicy.
X. Nie będziesz spał po nocach, albowiem pił będziesz kawę.
XIII. Nie będziesz wyłączał naszej muzyki na życzenie sąsiada, albowiem błądzi on w mroku.

- z XIII Przykazań Kościoła Tiamat

Offline

 

#2 2011-01-12 00:03:49

 Apogee

Szalony Kapelusznik

Skąd: Żywiec
Zarejestrowany: 2010-11-30
Posty: 475
Punktów :   
WWW

Re: Propozycje tematów artykułów

Hmm.. niech pomyślę
W czarnej muzie można opisać legendy metalu/rocka, albo niekoniecznie jakieś zespoły, tylko na przykład poszczególne gatunki muzyczne. (genezę, przedstawicieli itd.) nie wiem po co, ale fajnie by się to czytało.
Bardzo chciałabym, żeby opisano subkultury, może bardziej szczegółowo i mniej 'stereotypowo' niż w jednym z poprzednich numerów. (tak, tak, wiem, ograniczone miejsce, ale jak się ktoś postara to można coś wymyślić).
Wcześniej opisano pentagram i krzyż Ankh, teraz chyba pora na krzyż celtycki, albo ogólnie krzyż (może nie pod względem symbolu chrześcijaństwa). Bo chyba swastyki nikt nie nosi na szyi czy gdziekolwiek.
Pomysł z mitologiami bardzo mi się podoba.


Koszmar dzieciństwa.. i będzie jeszcze gorzej.
Pewnego dnia obudzisz się i wszystko minie.

Offline

 

#3 2011-01-12 19:32:49

Eldhwen

Nocny łowca

Zarejestrowany: 2011-01-02
Posty: 159
Punktów :   -2 

Re: Propozycje tematów artykułów

Symbole, zwierzęta, mitologie (dla naszej pięknej słowiańskiej też by się mogło znaleźć miejsce ) świetna sprawa.
Co do muzyki uważam, że jednak lepiej opisywać pojedyncze zespoły. Z całymi  gatunkami może być problem z przyporządkowywaniem zespołów, poza tym pewnie i tak byłoby to zrobione 'po łebkach' biorąc pod uwagę cięcia edytorskie i te sprawy. Lepiej skupić się na konkretnym zespole i w miarę dokładnie go przedstawić, takie jest moje zdanie. Może coś ze starego gotyku, np. The Cure albo The Sisters of Mercy?


jesteśmy pieprzonymi obrońcami wiary

Offline

 

#4 2011-01-12 19:46:53

 Cheyenne

Nocny łowca

Skąd: zza siódmego lasu
Zarejestrowany: 2010-08-25
Posty: 155
Punktów :   
WWW

Re: Propozycje tematów artykułów

Powtórzę to, co pisałam już w innych wątkach, a i postaram dodać coś jeszcze.

Po pierwsze, bardzo popieram pomysł kontynuowania tekstów 'zwierzęcych'. O mitologii też wspominałam. Temat rzeka, ale za to zapewniłby materiału na najbliższe kilka, kilkanaście numerów.
Propozycje Apogee, dotyczące legend muzycznych i subkultur opisanych bardziej szczegółowo, też uważam za bardzo sensowne.
Poza tym podobał mi się pomysł z aktualnego numeru, mianowicie zamieszczenia w Czarnej Muzie relacji z koncertów... Fajnie byłoby, gdyby coś takiego jeszcze kiedyś się pojawiło. Może tylko w nieco obszerniejszej formie.

A, no i chętnie poczytałabym np. coś o konwentach odbywających się w Polsce, szczególnie o tych dotyczących fantastyki, ale oczywiście nie tylko. Mamy ich mnóstwo, więc czemu by tego nie wykorzystać?


there's a voice leading me to a wasteland

Offline

 

#5 2011-01-19 17:44:22

 Hekate

Spragniona bestia

Skąd: City of Salt
Zarejestrowany: 2011-01-05
Posty: 80
Punktów :   

Re: Propozycje tematów artykułów

Popieram pomysł dotyczący mitologii i proponuję napisać coś o wierzeniach starogermańskich, do których nawiązania pojawiają się w książkach Tolkiena (fani się ucieszą ). A skoro już o Tolkienie mowa, to może przydałoby się coś o literaturze fantasy, ale tej klasycznej, znanej już od dawna, bo narazie to piszą raczej o nowościach.

Pomysł z konwentami też jest fajny, ale może ogólnie napisać o ciekawych wydarzeniach związanych np.  z mrocznymi klimatami ?

Moim zdaniem bardzo ciekawy jest też temat japońskich subkultur. W jakimś numerze B2B było coś o ghotic lolitach, ale jak dla mnie trochę mało


Myśmy z tej samej materii,
Co mary senne, i krótkie to życie
Kończy się snem.

Offline

 

#6 2011-01-20 15:41:09

 Bruxist

Moderator

Skąd: Gipsowa Brama, Tarchattan
Zarejestrowany: 2010-12-25
Posty: 107
Punktów :   

Re: Propozycje tematów artykułów

Doczekasz się jeszcze o japońskich klimatach, i to niedługo. To na tyle duży i popularny temat, że trzeba go ugryźć od czasu do czasu. Na pewno nie w każdym numerze, bo B2B to nie Kawaii, ale nie martw się - pewnie będziemy wracać do sprawy.


IV. Pamiętał będziesz dawne dni Black Sabbath i czcił ich nieświętość w tajemnicy.
X. Nie będziesz spał po nocach, albowiem pił będziesz kawę.
XIII. Nie będziesz wyłączał naszej muzyki na życzenie sąsiada, albowiem błądzi on w mroku.

- z XIII Przykazań Kościoła Tiamat

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Wojcieszów usuwanie adblue