Społeczeństwo oryginalnych ludzi, trzymających się razem.

Mrok staje się popularny... my jednak zawsze go odczuwaliśmy.


#1 2011-01-06 23:18:14

 Bruxist

Moderator

Skąd: Gipsowa Brama, Tarchattan
Zarejestrowany: 2010-12-25
Posty: 107
Punktów :   

Grunge

Tak, ja wiem - jeszcze Cobain przed śmiercią mówił, że grunge nie żyje. Ale jakoś nieźle się trzyma ten gatunek muzyczny, jak na nieboszczyka. Ba, niektórzy współtwórcy tego gatunku nadal grają i mają się nieźle.

Na Zachodzie dookoła muzyki grunge urosło coś, co zasługuje na nazwę własnej subkultury. A u nas? Jak sądzicie? Mamy coś w tym stylu, czy też fani grunge'u raczej krążą wewnątrz innych subkultur, gdzieś pomiędzy miłośnikami innych gatunków?


IV. Pamiętał będziesz dawne dni Black Sabbath i czcił ich nieświętość w tajemnicy.
X. Nie będziesz spał po nocach, albowiem pił będziesz kawę.
XIII. Nie będziesz wyłączał naszej muzyki na życzenie sąsiada, albowiem błądzi on w mroku.

- z XIII Przykazań Kościoła Tiamat

Offline

 

#2 2011-01-06 23:29:22

 Apogee

Szalony Kapelusznik

Skąd: Żywiec
Zarejestrowany: 2010-11-30
Posty: 475
Punktów :   
WWW

Re: Grunge

Hmm... Cobain. Dla niektórych zwykły ćpun, dla mnie osoba, którą bardzo doceniam, pomimo tego, że nie słucham jego muzyki. Mój kumpel Damian go uwielbia. Nosi poszarpane spodnie i koszulki z Nirvaną, ale nie wiem czy to można zaliczyć jako Grunge.


Koszmar dzieciństwa.. i będzie jeszcze gorzej.
Pewnego dnia obudzisz się i wszystko minie.

Offline

 

#3 2011-01-07 02:05:39

 Bruxist

Moderator

Skąd: Gipsowa Brama, Tarchattan
Zarejestrowany: 2010-12-25
Posty: 107
Punktów :   

Re: Grunge

Subkultura to coś więcej niż muzyka i styl - to często także nastawienie do życia, wyznawane poglądy itp. W sumie to dlatego w każdej subkulturze są kontrowersje co do bycia "true" lub pozerem, nawet wśród dresiarstwa...

I dlatego właśnie pytam o subkulturę grunge. Nie o muzykę czy styl, ale właśnie o to, czy idzie z nimi jakieś konkretne nastawienie, sposób życia. Ja jak dotąd nie zauważyłem w Polsce żadnego wzorca, typu osoby, wokół którego mogłaby się ta subkultura obracać, ale może źle patrzę.


IV. Pamiętał będziesz dawne dni Black Sabbath i czcił ich nieświętość w tajemnicy.
X. Nie będziesz spał po nocach, albowiem pił będziesz kawę.
XIII. Nie będziesz wyłączał naszej muzyki na życzenie sąsiada, albowiem błądzi on w mroku.

- z XIII Przykazań Kościoła Tiamat

Offline

 

#4 2011-01-07 11:25:58

 Apogee

Szalony Kapelusznik

Skąd: Żywiec
Zarejestrowany: 2010-11-30
Posty: 475
Punktów :   
WWW

Re: Grunge

Wiem, wiem.
Tylko, że czasami (nawet w większości) ubiór wyraża te poglądy jako tako. Jednak zaczyna się od muzyki, tego co siedzi w głowie, a nie od ubioru, to fakt. Grunge raczej mnie nie fascynuje i nie czytałam o tym zbyt wiele, więc niczego ciekawego raczej nie dopowiem.


Koszmar dzieciństwa.. i będzie jeszcze gorzej.
Pewnego dnia obudzisz się i wszystko minie.

Offline

 

#5 2011-01-07 22:33:20

Eldhwen

Nocny łowca

Zarejestrowany: 2011-01-02
Posty: 159
Punktów :   -2 

Re: Grunge

Jest u nas trochę fanów grunge w kraciastych koszulach, ale konkretnej subkultury też nie zauważyłam. Większości tych osób z reguły najbliżej do metalu i z resztą sami się zazwyczaj za metali uważają.


jesteśmy pieprzonymi obrońcami wiary

Offline

 

#6 2011-01-13 21:01:12

 Apogee

Szalony Kapelusznik

Skąd: Żywiec
Zarejestrowany: 2010-11-30
Posty: 475
Punktów :   
WWW

Re: Grunge

Wydaje mi się, że w Polsce subkultura grunge jest zjawiskiem na tyle znikomym, że raczej się o niej nie mówi. Myślę, że grunge wchłonęły inne subkultury, tak jak mówiła Eldhwen.


Koszmar dzieciństwa.. i będzie jeszcze gorzej.
Pewnego dnia obudzisz się i wszystko minie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Piotrków Kujawski mapa fotowoltaiki