Społeczeństwo oryginalnych ludzi, trzymających się razem.

Mrok staje się popularny... my jednak zawsze go odczuwaliśmy.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2011-01-06 21:57:00

 Apogee

Szalony Kapelusznik

Skąd: Żywiec
Zarejestrowany: 2010-11-30
Posty: 475
Punktów :   
WWW

Zjawiska paranormalne

Nie wiem czy tutaj akurat ma być ten wątek, ale kij z tym.
Chyba nie trzeba wyjaśniać tutaj nikomu co to są zjawiska paranormalne, ani na czym polegają?
W B2B był kiedyś artykuł o duchach, który średnio mi się podobał, ale nie był zły.

Może ktoś z was kiedyś była świadkiem takiego zjawiska?
Albo słyszał jakąś ciekawą opowieść?
Jeżeli tak, to zapraszam.

Byłoby miło, gdyby ktoś wrzucił tutaj jakieś zdjęcia na których podobno ktoś uwiecznił takie zjawisko.

I ostanie pytanie, czy wierzycie, że te zjawiska to prawda?
Bo ja tak.


Koszmar dzieciństwa.. i będzie jeszcze gorzej.
Pewnego dnia obudzisz się i wszystko minie.

Offline

 

#2 2011-01-07 00:01:12

 Bruxist

Moderator

Skąd: Gipsowa Brama, Tarchattan
Zarejestrowany: 2010-12-25
Posty: 107
Punktów :   

Re: Zjawiska paranormalne

Nie wierzę w zjawiska paranormalne, a przynajmniej staram się nie wierzyć. Większość z nich to po prostu ubranie w słowa ludzkich lęków. Kiedyś ludzie bali się drapieżników, burzy i choroby. Potem jędz porywających dzieci, gniewu duchów natury i morowych dziewic. Teraz boją się kosmitów, rosyjskiej maszyny do zmieniania pogody i ludobójczego spisku masonów. Zmienia się opakowanie, lęki pozostają dokładnie te same, co u jaskiniowców. A że czasami stare opakowanie zostawiamy sobie, bo bardziej pasuje nam do gustu niż nowoczesne? Cóż, takie lęki w stylu vintage...


IV. Pamiętał będziesz dawne dni Black Sabbath i czcił ich nieświętość w tajemnicy.
X. Nie będziesz spał po nocach, albowiem pił będziesz kawę.
XIII. Nie będziesz wyłączał naszej muzyki na życzenie sąsiada, albowiem błądzi on w mroku.

- z XIII Przykazań Kościoła Tiamat

Offline

 

#3 2011-01-07 00:09:59

 Marwoaleth

Spragniona bestia

Skąd: Obojętnie, byle daleko
Zarejestrowany: 2010-12-08
Posty: 91
Punktów :   

Re: Zjawiska paranormalne

Słyszałam całe mnóstwo, ale większość to raczej chwyt marketingowy.
Np. nawiedzony dom w Stanach.
   Szczęśliwa rodzina, mieszkająca w dużym domu. Bardzo zaprzyjaźniona z chłopcem z sąsiedztwa. Pewnego dnia, najstarszy syn znajduję po powrocie z pracy swoich bliskich zastrzelonych w łóżkach. Matka, ojciec, brat i dwie siostry. Łóżka zalane krwią. Miasteczko nie mogło uwierzyć... Spokojni ludzie, bez wrogów. W największym szoku był przyjaciel zabitych dzieci.
Po mieście puszczono plotkę, że ojciec bił dzieci, znęcał się nad żoną.
Przyjaciel zaprzeczał. "Był wymagający"-mówił,"ale nigdy nie podniósł na nich ręki".
Pierwsze podejrzenie policji:ojciec zabił, potem popełnił samobójstwo. Najstarszy syn ocalał, bo był w pracy.
Jednak, stało się coś innego. Syn, przyznał się do winy. "Zabiłem ich". Ludzie wierzyli, że opętał go szatan.
Mężczyznę aresztowano i skazano na 3-krotne dożywocie.
        Dom stał pusty piętnaście lat. W rocznicę śmierci rodziny, do domu wprowadziło się młode małżeństwo z dwójką dzieci. Przetrwali tylko 28 dni. 27-ego dnia(rocznica aresztowania syna), wieczorem, gdy kładli się spać, rozpętało się piekło.
Ze ścian sączyła się krew. Dom wydawał trzaski jakby się palił. Ojciec słyszał, jak łóżka jego dwóch córeczek zaczęły unosić się w powietrzu, a on, nie mógł pomóc. Czuł na piersi ciężar, nie mógł się ruszyć. Jego żona, pobiegła ratować dzieci. Nie mogła trafić do ich pokoju. Starała się, ale ciemne, zalane krwią korytarze, zaprowadzały ją cały czas do piwnicy. Zrezygnowana, pobiegła tam, mając nadzieję że pomoże dzieciom. Środek schodów, trzask...Wpadła do mrocznego, czerwonego pomieszczenie. "Niczym bramy piekieł". Uderzyła się w głowę o żelazną pochodnię, próbując wyjść. Zemdlała.
       Rano, rodzina wybiegła z domu, nie zabierając niczego. Tak jak stali, wyszli na ulicę. Nigdy  nie wrócili.


Moim zdaniem, to bzdura jakich mało. Usłyszałam to na szkolnej wycieczce, więc może być trochę zniekształconeT_T
  W mojej szkole krążyła kiedyś powieść o duchu z łazienki dla dziewcząt. Niektóre nawet krew widziały na podłodze, bały się chodzić same, chodziły tylko na przerwach...A potem się okazało że jedna z czwartoklasistek skaleczyła sobie palec, opatrywała w łazience chusteczkami, i trochę jej ściekło na kafelki... Więc choć lubię takie historie, to nie mam o nich zbyt dobrego zdania:P


"Tylko we śnie jesteśmy wolni. Na jawie musimy się śpieszyć."
"Strach prowadzi do gniewu, gniew do nienawiści, nienawiść prowadzi do cierpienia..."

http://pencil-and-paper.blog.onet.pl

Offline

 

#4 2011-01-07 00:10:13

 Apogee

Szalony Kapelusznik

Skąd: Żywiec
Zarejestrowany: 2010-11-30
Posty: 475
Punktów :   
WWW

Re: Zjawiska paranormalne

Większość, ale nie wszystkie. Każdy widzi wyimaginowane przez siebie postaci, cienie, albo wydaje mu się, że czegoś doświadcza. Jednak jestem pewna, że istnieje coś czego nie możemy dotknąć, coś nadprzyrodzonego.


Koszmar dzieciństwa.. i będzie jeszcze gorzej.
Pewnego dnia obudzisz się i wszystko minie.

Offline

 

#5 2011-01-07 00:14:07

 Margot

Administrator

21883498
Skąd: Gingerbread Coffin
Zarejestrowany: 2010-04-22
Posty: 384
Punktów :   
WWW

Re: Zjawiska paranormalne

Apogee, czytałaś kiedyś o OOBE? Dość bliskie tematowi, tak mi się wydaje.

A historie mocne. Uwielbiam takie

Offline

 

#6 2011-01-07 00:32:11

 Apogee

Szalony Kapelusznik

Skąd: Żywiec
Zarejestrowany: 2010-11-30
Posty: 475
Punktów :   
WWW

Re: Zjawiska paranormalne

Słyszałam o tym.
Ale żadnych historii nie czytałam. Zapodaj coś. ;P


Koszmar dzieciństwa.. i będzie jeszcze gorzej.
Pewnego dnia obudzisz się i wszystko minie.

Offline

 

#7 2011-01-07 00:45:32

 Margot

Administrator

21883498
Skąd: Gingerbread Coffin
Zarejestrowany: 2010-04-22
Posty: 384
Punktów :   
WWW

Re: Zjawiska paranormalne

Historii właściwie nie znam, ale na dobranoc zarzucę parę creepypast, jako że temat mi się (:/) skasował.



Kojarzysz może takie filmiki w których jesteś proszony o patrzenie na jedną rzecz przez cały film (np. ten: http://www.youtube.c...h?v=2pK0BQ9CUHk (przyp. tłum.)? Na końcu okazuje się, że kiedy na to patrzyłeś coś dużego i nie pasującego do otoczenia przeszło przez cały ekran i nawet tego nie zauważyłeś. To straszne, jak często się to dzieje. Na przykład kiedy ty czytałeś ten tekst, mi udało się dojść od drzwi wejściowych do twojego pokoju.




LA NUIT
Pewien pochodzący z Francji młody ambientowy muzyk imieniem Charles podjął nowy ciekawy projekt. Zamierzał nagrać dźwięki, jakie wydaje podczas snu i wydać je pod tytułem „La Nuit” („Noc”). Charles mieszkał sam za miastem, co pozwoliło wyeliminować odgłosy ruchu ulicznego, alarmów samochodowych i innych tego typu rzeczy z nagrania. Planował ten projekt przez wiele miesięcy, kompletując sprzęt który pozwoliłby mu odpowiednio uchwycić wszelkie dźwięki.

W końcu, dwudziestego siódmego września zdecydował się wykonać swój plan. Rozstawił cały sprzęt i poszedł spać o północy.

Następnego dnia Charles przesłuchał nagranie. Przez pierwszą godzinę słychać było tylko jego przewracanie się z boku na bok i odległe szczekanie psa oraz kilka samochodów (ciągle za dużo, nie chciał w ogóle nagrywać ich odgłosów). Druga godzina nagrania była podobna. W trzeciej Charles usłyszał coś, co go przeraziło.

Dokładnie w trzeciej godzinie i dwudziestej czwartej minucie nagrania można było usłyszeć dźwięk otwierających się drzwi jego sypialni.




Koty
Naukowcy twierdzą, że koty nie miauczą, żeby zakomunikować, że coś jest nie tak, albo że znajdują się w niebezpieczeństwie. Miauczą, gdyż z natury są rozmowne i pragną porozumiewać się z innymi.
A teraz zastanów się - dlaczego koty czasami miauczą, gdy są same w pokoju?







Weź swój telefon i przy wybieraniu numeru wciskaj cyfrę 1 tak długo, jak tylko się da. Następnie zadzwoń pod ten numer.
W większości przypadków usłyszysz w swojej słuchawce informację, że taki numer nie istnieje. Wtedy po prostu się rozłącz.
Czasami jednak, bardzo rzadko przy dzwonieniu pod ten numer usłyszysz sygnał. Dokładnie przez 4 minuty nie będziesz słyszał nic poza nim. Później ktoś odbierze telefon. Dokładnie przez 7 minut będziesz słyszał szum.
Po tym czasie w słuchawce odezwie się zachrypnięty głos. Spyta krótko "Kto?"
W tym momencie możesz wypowiedzieć nazwisko dowolnej nieżyjącej osoby. Będziesz miał możliwość rozmowy z nią tak długo, jak tylko będziesz chciał.
Jednakże, jest pewien haczyk. Jak tylko odwiesisz słuchawkę, oni będą znali twój numer. Będą do ciebie dzwonić non-stop i mówić o okropieństwie śmierci i piekła. Nie pomoże ci nawet zmiana numeru.
Będą dzwonić zawsze.

Offline

 

#8 2011-01-13 21:08:17

 Apogee

Szalony Kapelusznik

Skąd: Żywiec
Zarejestrowany: 2010-11-30
Posty: 475
Punktów :   
WWW

Re: Zjawiska paranormalne

Fajne te creepypasty.
Szczególnie ta o tym Charlesie.
Gdybyś mogła wrzuć jeszcze coś, chętnie poczytam.


Koszmar dzieciństwa.. i będzie jeszcze gorzej.
Pewnego dnia obudzisz się i wszystko minie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Palm Aparthotel