Społeczeństwo oryginalnych ludzi, trzymających się razem.

Mrok staje się popularny... my jednak zawsze go odczuwaliśmy.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

  • Index
  •  » Książki.
  •  » Pilipiuk - czyli bimbrem i widłami! (ani grama mhroku!)

#1 2011-01-05 18:19:40

 Lord dePress

Najemnik

Skąd: po drugiej stronie lustrzanki
Zarejestrowany: 2011-01-05
Posty: 50
Punktów :   

Pilipiuk - czyli bimbrem i widłami! (ani grama mhroku!)

Wzniosłą miłość, upadłe anioły i romanse międzygatunkowe. Albo herosi tak umięśnieni, że się w drzwiach nie mieszczą i wojowniczki odziane w skórę i "chainmail bikini" walczący z pradawnym złem.

Czasami człowiek chciałby się po prostu wyluzować i pośmiać. I oto jest! Pilipiuk - największy piewca wsi polskiej od czasów Reymonta. Powołał do życia Jakuba Wędrowycza - najlepszego cywilnego egzorcystę. Człek to prosty, pędzi bimber ze wszystkiego i żaden potwór mu nie straszny. Nocami kołkuje wampiry i komunistów. A ulubioną bronią jest posrebrzana saperka (no dobra, pojawiła się tylko raz).
Jest wysoce cenionym specjalistą, KGB "zaprosiło" go do Moskwy bo wiecznie żywy na prawdę ożył. Nie straszna mu Al-Kaida ani Krowołaki.

Nie każdemu pasuje takie poczucie humoru. Ale jeśli nie odrzuca Cię ani Pratchett ani Monty Python to i przygody dzielnego egzorcysty powinny się spodobać.


Nie są to wszystkie książki o Wędrowycza, ani w tym bardziej ułożone chronologicznie.
Chciałbym abyście wiedzieli z grubsza czego szukać na półce w bibliotece / księgarni.


http://koziol.info.pl/wp-content/uploads/2010/02/Homo-Bimbrownikus-Andrzej-Pilipiuk.jpg http://koziol.info.pl/wp-content/uploads/2010/01/Wiesza%C4%87-ka%C5%BCdy-mo%C5%BCe-Andrzej-Pilipiuk.jpg http://www.film.gildia.pl/_n_/literatura/tworcy/andrzej_pilipiuk/kroniki_jakuba_wedrowycza/okladka-200.jpg


"Aparat fotograficzny jest dla artysty kolejnym narzędziem. Jeżeli się nad tym zastanowić to jest to mechanizm podobny do skrzypiec. To artysta jest w stanie tworzyć sztukę nie aparat." Brett Weston

Offline

 

#2 2011-01-05 21:02:51

 Cheyenne

Nocny łowca

Skąd: zza siódmego lasu
Zarejestrowany: 2010-08-25
Posty: 155
Punktów :   
WWW

Re: Pilipiuk - czyli bimbrem i widłami! (ani grama mhroku!)

Mmm, Pilipiuk. Wędrowycza mam kilka tomów w domu. Na razie ciągle czekają na swoją kolej

Bardzo dobry, choć w zupełnie innym klimacie, jest Rzeźnik Drzew, mogę z czystym sumieniem polecić. Jak na razie, ze wszystkich przeczytanych przeze mnie książek Pilipiuka, to właśnie ten zbiór opowiadań podobał mi się najbardziej.
Z kolei w Oku Jelenia fajny był wyjściowy pomysł i realia historyczne.
Natomiast ostatnio czekam na Wampira z M-3, który ponoć ma być niczym kołek w serce dla fanek zmierzchu


there's a voice leading me to a wasteland

Offline

 

#3 2011-01-05 21:15:12

 Margot

Administrator

21883498
Skąd: Gingerbread Coffin
Zarejestrowany: 2010-04-22
Posty: 384
Punktów :   
WWW

Re: Pilipiuk - czyli bimbrem i widłami! (ani grama mhroku!)

Też czekam na wampira Wędrowycza wielbię - tak pierwsze cztery tomy, potem równia pochyła, ale i tak trzyma jako taki poziom. Mam całość, zajmuje trochę miejsca i wygląda genialnie - nawet jak na książkę z Fabryki(mają zazwyczaj genialne okładki jak dla mnie).

Rzeźnik też jest fajny. Oko czytałam, ale nie utkwiło mi zbyt mocno w pamięci. Musiałabym pewnie przeczytać jeszcze raz, by sobie jako tako przypomnieć, o co tam biegało, bo pamiętam ledwo co.

Offline

 

#4 2011-01-05 21:15:12

 Lord dePress

Najemnik

Skąd: po drugiej stronie lustrzanki
Zarejestrowany: 2011-01-05
Posty: 50
Punktów :   

Re: Pilipiuk - czyli bimbrem i widłami! (ani grama mhroku!)

Mam prawie wszystkie jego książki a jeszcze bardziej prawie wszystkie czytałem (odpuściłem sobie tylko Norweski Dziennik; Kuzynki wypożyczałem, bo średnio mi przypadły do gustu).

Zbiory opowiadań ma świetne! "2586 kroków" i "Czerwona Gorączka" też są rewelacyjne. I powiem Ci moja droga, że zabrałaś się od złej strony do opowiadań. Ten doktorek ze "Śladu oliwy na piasku" pojawia się w obu poprzednich zbiorach. Tak jak świat równoległy, który istnieje w "Szantażu". Trochę słabo czytać śmierć tych historii przed poznaniem ich młodości.

A o planach dotyczących Wampira z M-3 mówi chyba tutaj

Natomiast pierwsza książka z cyklu Oko Jelenia była okropna. Później się trochę poprawił i jest całkiem nieźle, ale bez szału.


"Aparat fotograficzny jest dla artysty kolejnym narzędziem. Jeżeli się nad tym zastanowić to jest to mechanizm podobny do skrzypiec. To artysta jest w stanie tworzyć sztukę nie aparat." Brett Weston

Offline

 

#5 2011-01-05 21:24:25

 Cheyenne

Nocny łowca

Skąd: zza siódmego lasu
Zarejestrowany: 2010-08-25
Posty: 155
Punktów :   
WWW

Re: Pilipiuk - czyli bimbrem i widłami! (ani grama mhroku!)

Lord dePress napisał:

Zbiory opowiadań ma świetne! "2586 kroków" i "Czerwona Gorączka" też są rewelacyjne. I powiem Ci moja droga, że zabrałaś się od złej strony do opowiadań. Ten doktorek ze "Śladu oliwy na piasku" pojawia się w obu poprzednich zbiorach. Tak jak świat równoległy, który istnieje w "Szantażu". Trochę słabo czytać śmierć tych historii przed poznaniem ich młodości.

Książkę pożyczałam od znajomego - o tym, że niektórzy bohaterowie (choćby wspomniany dr Skórzewski) pojawiali się we wcześniejszych zbiorach, dowiedziałam się później.

Lord dePress napisał:

A o planach dotyczących Wampira z M-3 mówi chyba tutaj

Już dawno widziałam ten filmik i się mocno zapaliłam Generalnie, jeśli jesteście na facebooku, to polecam zaglądać od czasu do czasu na kanał Fabryki Słów. Można dzięki temu stale trzymać rękę na pulsie. I dowiadywać się o wszystkich nowinkach na bieżąco


there's a voice leading me to a wasteland

Offline

 

#6 2011-01-05 22:45:33

Kerozyna

Najemnik

Zarejestrowany: 2010-12-24
Posty: 20
Punktów :   

Re: Pilipiuk - czyli bimbrem i widłami! (ani grama mhroku!)

Wędrowycza uwielbiam, mam wszystkie tomy, czytane po wielokroc. Inne dzieła Autora jakoś mnie za serce nie chwyciły.


This is my right to be ugly, short and fat.

Offline

 

#7 2011-01-07 20:24:56

 Lord dePress

Najemnik

Skąd: po drugiej stronie lustrzanki
Zarejestrowany: 2011-01-05
Posty: 50
Punktów :   

Re: Pilipiuk - czyli bimbrem i widłami! (ani grama mhroku!)

a pochwalę się! Rzeźnika Drzew mam z autografem :]


"Aparat fotograficzny jest dla artysty kolejnym narzędziem. Jeżeli się nad tym zastanowić to jest to mechanizm podobny do skrzypiec. To artysta jest w stanie tworzyć sztukę nie aparat." Brett Weston

Offline

 

#8 2011-01-07 21:25:41

 Cheyenne

Nocny łowca

Skąd: zza siódmego lasu
Zarejestrowany: 2010-08-25
Posty: 155
Punktów :   
WWW

Re: Pilipiuk - czyli bimbrem i widłami! (ani grama mhroku!)

Zazdroszczę ;3
Lekki offtop:
Ze swojej strony pochwalić się mogę autografami Grzędowicza i Ćwieka... Ale będę polować dalej


there's a voice leading me to a wasteland

Offline

 

#9 2011-01-08 16:12:16

Eldhwen

Nocny łowca

Zarejestrowany: 2011-01-02
Posty: 159
Punktów :   -2 

Re: Pilipiuk - czyli bimbrem i widłami! (ani grama mhroku!)

Pilipiuka oczywiście uwielbiam, nie trzeba mówić za co . Zbiory opowiadań świetne, 'Oko jelenia' nie czytałm. Podobała mi się za to trylogia, tzn. drugi itrzeci tom, bo o więcej się miejscowa biblioteka nie zatroszczyła. Na pewno nie są to największe dzieła Pilipiuka, taka bardziej literatura dla młodzieży, ale czyta się na prawdę przyjemnie. A na wampira też czekam!
I zazdroszczę autografów.


jesteśmy pieprzonymi obrońcami wiary

Offline

 

#10 2011-01-27 16:53:01

 Lord dePress

Najemnik

Skąd: po drugiej stronie lustrzanki
Zarejestrowany: 2011-01-05
Posty: 50
Punktów :   

Re: Pilipiuk - czyli bimbrem i widłami! (ani grama mhroku!)

Kwik radości! Mam już w swoich łapkach "Wampira z M-3"!


"Aparat fotograficzny jest dla artysty kolejnym narzędziem. Jeżeli się nad tym zastanowić to jest to mechanizm podobny do skrzypiec. To artysta jest w stanie tworzyć sztukę nie aparat." Brett Weston

Offline

 

#11 2011-03-13 22:54:24

 Marwoaleth

Spragniona bestia

Skąd: Obojętnie, byle daleko
Zarejestrowany: 2010-12-08
Posty: 91
Punktów :   

Re: Pilipiuk - czyli bimbrem i widłami! (ani grama mhroku!)

Czytałam już "Wampira z M-3". Czytaliście? Jak wrażenia?
Mnie się podobała. Momentami śmiałam się na głos Ale cóż, czytałam lepsze. Ale książka zdecydowanie warta miejsca na mojej półce "Przeczytaj jeszcze raz".


"Tylko we śnie jesteśmy wolni. Na jawie musimy się śpieszyć."
"Strach prowadzi do gniewu, gniew do nienawiści, nienawiść prowadzi do cierpienia..."

http://pencil-and-paper.blog.onet.pl

Offline

 

#12 2011-03-14 16:07:46

 Cheyenne

Nocny łowca

Skąd: zza siódmego lasu
Zarejestrowany: 2010-08-25
Posty: 155
Punktów :   
WWW

Re: Pilipiuk - czyli bimbrem i widłami! (ani grama mhroku!)

U mnie "Wampir..." leży na półce i czeka, aż szkoła oraz inne książki z kolejki łaskawie ustąpią mu miejsca. Jak tylko przeczytam oczywiście podzielę się wrażeniami, a co


there's a voice leading me to a wasteland

Offline

 

#13 2011-03-14 17:57:25

 Marwoaleth

Spragniona bestia

Skąd: Obojętnie, byle daleko
Zarejestrowany: 2010-12-08
Posty: 91
Punktów :   

Re: Pilipiuk - czyli bimbrem i widłami! (ani grama mhroku!)

A co ciekawego w kolejce ?

Sorry za offtopa

Ostatnio edytowany przez Marwoaleth (2011-03-14 17:58:00)


"Tylko we śnie jesteśmy wolni. Na jawie musimy się śpieszyć."
"Strach prowadzi do gniewu, gniew do nienawiści, nienawiść prowadzi do cierpienia..."

http://pencil-and-paper.blog.onet.pl

Offline

 

#14 2011-03-15 17:44:16

 Cheyenne

Nocny łowca

Skąd: zza siódmego lasu
Zarejestrowany: 2010-08-25
Posty: 155
Punktów :   
WWW

Re: Pilipiuk - czyli bimbrem i widłami! (ani grama mhroku!)

I tak mało co się na forum dzieje, więc chyba nikt się nie zdenerwuje na mały offtopik W mojej kolejce czekają: "Sekretna Miłość Szekspira", "Boska Komedia", "Najdalszy Brzeg" oraz "Mistrz i Małgorzata". I oczywiście na piątej pozycji wampiry pana Pilipiuka


there's a voice leading me to a wasteland

Offline

 
  • Index
  •  » Książki.
  •  » Pilipiuk - czyli bimbrem i widłami! (ani grama mhroku!)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Un paradis dans la citĂŠ Hotels Pridraga