Społeczeństwo oryginalnych ludzi, trzymających się razem.

Mrok staje się popularny... my jednak zawsze go odczuwaliśmy.


#1 2010-12-29 01:19:29

 Bruxist

Moderator

Skąd: Gipsowa Brama, Tarchattan
Zarejestrowany: 2010-12-25
Posty: 107
Punktów :   

1/2011 - Czarna owca w rodzinie

Szczerze mówiąc, nie za bardzo zrozumiałem cel tego artykułu. Znaczy, domyślam się, o co miało chodzic, ale niestety efekt końcowy jest naprawdę mizerny.

Ostatecznie efekt jest taki, że artykuł z jednej strony radzi "bądź odmieńcem, to odczepią się od ciebie", a z drugiej strony "złagodniej, bo się nie odczepią". Ale jakoś nie dostrzegam w nim jakiejś uniwersalnej prawdy, o którą mogą się oprzeć czytelnicy.

Może to znowu kwestia małej objętości, cięć edytorskich, a może słabego przygotowania autora. Nie dociekam. Miejmy nadzieję, że następne artykuł w Strefie Mroku będą lepsze, bo jak na razie niestety żaden do mnie nie przemówił.


IV. Pamiętał będziesz dawne dni Black Sabbath i czcił ich nieświętość w tajemnicy.
X. Nie będziesz spał po nocach, albowiem pił będziesz kawę.
XIII. Nie będziesz wyłączał naszej muzyki na życzenie sąsiada, albowiem błądzi on w mroku.

- z XIII Przykazań Kościoła Tiamat

Offline

 

#2 2011-01-06 15:48:32

 Hekate

Spragniona bestia

Skąd: City of Salt
Zarejestrowany: 2011-01-05
Posty: 80
Punktów :   

Re: 1/2011 - Czarna owca w rodzinie

Nie mam takich problemów, jak osoby opisane w tym artykule. Ponadto uważam, że nazywanie osoby, która np. należy do subkultury "czarną owcą w rodzinie" nie jest odpowiednie, gdyż ma bardzo negatywny wydźwięk. Przeczytalam ten artykuł i właściwie nie do końca go zrozumiałam. Ogólnie według mnie dział Strefa Mroku za często bazuje na stereotypach lub przedstawia problem w sposób zbyt ogólny, prosty.


Myśmy z tej samej materii,
Co mary senne, i krótkie to życie
Kończy się snem.

Offline

 

#3 2011-01-06 15:54:51

 Cheyenne

Nocny łowca

Skąd: zza siódmego lasu
Zarejestrowany: 2010-08-25
Posty: 155
Punktów :   
WWW

Re: 1/2011 - Czarna owca w rodzinie

Zgadzam się z Waszymi wypowiedziami.
Po przeczytaniu artykułu miałam podobne odczucia.


there's a voice leading me to a wasteland

Offline

 

#4 2011-01-06 16:07:57

 Margot

Administrator

21883498
Skąd: Gingerbread Coffin
Zarejestrowany: 2010-04-22
Posty: 384
Punktów :   
WWW

Re: 1/2011 - Czarna owca w rodzinie

Też muszę się zgodzić, ale dodam jeszcze, że ciekawie była zrobiona strona graficzna. Zdjęcia były fajne, żal, że to z tą dziewczyną było na dwóch kartkach, bo nie da rady wyciąć.
Temat za to dość ważny, przynajmniej tak mi się wydaje. Mimo, że nie zabrali się do tego najlepiej, trochę przesadzili i próbowali zbyt dużo wsadzić na niecałe dwie strony, jak zwykle, zauważyli problem. Pewnie z listów od czytelniczek.

Offline

 

#5 2011-01-06 20:39:02

 Apogee

Szalony Kapelusznik

Skąd: Żywiec
Zarejestrowany: 2010-11-30
Posty: 475
Punktów :   
WWW

Re: 1/2011 - Czarna owca w rodzinie

Nie wiem czemu tak krytykujecie ten artykuł. Był przesadzony, ale myślę, że jakiejś osobie na pewno pomoże.


Koszmar dzieciństwa.. i będzie jeszcze gorzej.
Pewnego dnia obudzisz się i wszystko minie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
torba transportowa dla kota